Wszywka alkoholowa to bardzo popularna metoda walki z alkoholizmem. Jednak, pomimo że stosuje się ją od lat, nie wszyscy wiedza na czym polega lub wiedza o niej jest bardzo szczątkowa. Jaka jest cena wszywki alkoholowe, jakie są wskazania i przeciwskazania – spróbujemy to wyjaśnić. Zapraszamy do lektury!

Zacznijmy od ceny

Zacznijmy od tego, co najczęściej interesuje osoby, które chciałyby skorzystać z wszywki alkoholowej, a więc od ceny. Wszywka alkoholowa Warszawa cena to koszt około kilkuset złotych – od 200 (raczej rzadko) do tysiąca i więcej, chociaż najczęściej ceny oscylują w granicach 500- 700 zł. Wiele zależy od miasta i kliniki, w której zdecydujemy się wykonać zabieg. Należy pamiętać, że cena zawiera nie tylko kapsułkę z preparatem, która działa przez kilka miesięcy, ale również zabieg wykonany przez profesjonalnego chirurga.

Kiedy zdecydować się wszywkę?

Wszywka polecana jest osobom mającym problem z alkoholem – zarówno tym, którzy czują, że problem się u nich zaczyna i chcieliby te machinę zatrzymać zawczasu, jak i u osób uzależnionych od dłuższego czasu. Bardzo często na wszywkę alkoholową decydują się osoby, które próbowały już innych metod i terapii, ale nie przyniosły one żadnych rezultatów. Wszywka alkoholowa jest także rozwiązaniem dla tych osób, które nie wyobrażają sobie bycia np. w zakładzie odwykowym zamkniętym. Znaczna część osób nie może pozwolić sobie na to, aby zniknąć z pracy na dłużej lub zostać rozpoznanym na spotkaniach grup AA.

Przeciwskazania

A czy są jakieś przeciwskazania? Niestety tak. Nie każdy może zdecydować się na wszywkę alkoholową. Przede wszystkim wszywka alkoholowa w Warszawie, czy w jakimkolwiek innym mieście, nie jest wskazana osom, które są uczulone na skład. Ponadto, nie mogą z niego korzystać osoby z zaburzeniami psychicznymi, a także osoby które mają problemy z sercem i nadciśnieniem. Zabieg nie może być przeprowadzony u osób będących pod wpływem alkoholu. Musi minąć co najmniej doba od ostatniego spożywania alkoholu.

Oczywiście wszywka nie powinna  być wykonywana u osób, które są do tego przymuszone lub po prostu nie są w pełni zdecydowane na ten krok.   Każdy musi mieć świadomość, jakie zagrożenie niesie ze sobą ta decyzja. Przede wszystkim jest to decyzja długoterminowa. Oznacza to, że wszywka będzie działać przez kilka miesięcy. W tym czasie picie jest absolutnie zabronione. W innym przypadku może dojść do tragicznych skutków – ciężkiej choroby, a nawet śmierci. Dlatego pewność podjęcia tej decyzji jest niezwykle ważna.