Możliwość wypicia kubka lub filiżanki gorącej kawy to coś, co jesteśmy w stanie docenić zarówno w pracy, jak i w domu. Musimy jednak pamiętać, że aby było to możliwe, konieczne jest posiadanie dobrego dystrybutora kawy, który wyręczy nas z obowiązku jej zaparzania.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaki dystrybutor kawy okaże się idealnym dla każdego. Rozwiązaniem wygodnym jest automatyczny ekspres – parzy świetna kawę i jest prosty w obsłudze. Ten jednak przygotowuje głównie espresso, co zatem nieco nas ogranicza. Jeśli nie przepadamy za taką kawą, najlepiej wybrać zatem ekspres przelewowy. Należy jednak zwrócić uwagę na trzy główne aspekty, które są obecne w temacie wyboru dystrybutora kawy do biura, ale i do domu.

Rodzaj kawy ma znaczenie…

Ciśnieniowe ekspresy dzieli się głównie na te wykorzystujące ziarna oraz kapsułki. W wypadku pierwszej opcji, mamy spore pole wyboru, gdyż nie ogranicza nas tylko jeden producent. Istnieje zatem szansa nabycia nawet najlepszej kawy na świecie. Dodatkowo, jest to rozwiązanie atrakcyjne pod względem kosztów, gdyż w średniej wielkości biurze parzy się nie mniej niż 15 kaw każdego dnia. Jeśli nie jesteśmy przekonani do żadnego producenta, warto sięgnąć po ranking kawy ziarnistej.

Kapsułkowe ekspresy także posiadają pewne zalety. Z pewnością z uwagi na brak młynka, działają one o wiele ciszej. Okaże się to jednak opłacalne tylko wtedy, kiedy jesteśmy przekonani, że będzie on użytkowany bardzo sporadycznie. Taki dystrybutor kawy będzie przede wszystkim parzył dla nas małą czarną kawę, natomiast istnieje sporo modeli, które posiadają również dyszę do spienienia mleka.

Ciśnienie – jako istotny aspekt

Ciśnienie oznacza po prostu siłę, jaką napotyka woda, która po podgrzaniu przepływa przez zmielone już ziarna. Do zaparzenia klasycznego espresso wymaga się 9 barów ciśnienia. Mimo tego, że większość producentów podaje ciśnienie na poziomie 15 barów, jest to jedynie ich maksymalna wartość pompy. Jeśli sprzęt, który nas zainteresował posiada mniej niż 10 barów, lepiej z niego zrezygnujmy.

Spienianie mleka – czy to konieczne?

Nie da się ukryć tego, że przeważająca cześć osób stawia jednak na kawę z mlekiem, niżeli na klasyczną – czarną. Z uwagi na to, warto pomyśleć na jaki system spienienia zdecydować się dla naszego dystrybutora kawy do firmy. Popularne są tutaj trzy opcje. W pierwszej mamy do czynienia z rurką, która wystaje z urządzenia. Ta dystrybuuje parę pod ciśnieniem, co pozwala podgrzać i spienić mleko. Drugi system samodzielnie zaciąga mleko do wewnątrz gdzie dochodzi do podgrzania i spienienia, a następnie wylewa je wprost do kubka lub filiżanki.  Istnieje jeszcze opcja trzecia, która jest niesłusznie niedoceniana. Będzie to zewnętrzny spieniacz mleka, który pozwala na bardzo szybkie podgrzanie i uzyskanie wyjątkowo puszystej, mlecznej pianki.