Decydując się na wynajem długoterminowy, możemy korzystać z samochodu opłacając comiesięczny czynsz, jego wysokość oraz okres najmu precyzuje zwarta umowa. Jest to opcja, po którą sięgamy coraz częściej, jako świetna alternatywa chociażby dla leasingu. Doceniają ją m.in. firmy, które pragną korzystać z nowego samochodu, który dopiero opuścił salon.

Jeśli zdecydowaliśmy, że metodą finansowania auta będzie w naszym wypadku wynajem długoterminowy Volvo to jedna z marek, jaka stanie się dla nas możliwością. Z pewnością musimy wcześniej zgodzić się na warunki umowy, jakie znajdują się w regulaminie firmy finansującej. W umowie odnajdziemy też obowiązki i prawa najemcy i wynajmującego, a te mogą się różnić w wypadku różnych wypożyczalni.

Opłaca się, ponieważ…

Najem długoterminowy to nie tylko opcja zarezerwowana dla firm. Mogą z niego skorzystać również prywatne osoby. Jako, ze oferty wypożyczalni są naprawdę atrakcyjne, wybierzemy taki model auta, jaki tylko sprawdzi się w wypadku naszej branży i pojawiających się potrzeb. Nie musi być to nawet nowy samochód. Kiedy mamy dość ograniczony budżet, możliwością będzie pojazd używany.

Dodatkowo, wystarczy podsumować wszelkie koszty, a okaże się, że to o wiele tańsze wyjście niż chociażby leasing. Cena może być o wiele niższa, a co więcej wszelkie wydatki dotyczące wynajmu, mogą zostać wliczone do kosztów prowadzenia działalności. To może przynieść sporo korzyści podatkowych. Dodatkowo, takie kwestie jak ubezpieczenie oraz serwisowanie może kompletnie nas nie martwić, gdyż zajmuje się nimi firma finansująca.

Szerokie grono klientów potwierdza, że najbardziej cieszy ich fakt, że korzystanie z długoterminowego wynajmu samochodów nie wpływa na ich zdolność kredytową. To szczególnie istotna kwestia dla wszystkich, którzy w przyszłości planują starać się o uzyskanie kredytu. Koniec umowy, to szansa na wymianę samochodu na nowszy model, jednak możemy też zdecydować się na wykupienie tego, który był przez nas dotychczas użytkowany.

Warto się zastanowić, gdyż…

Mimo tego, że długoterminowy najem aut przedstawia wiele zalet, istnieje także kilka wad, o których warto powiedzieć. Koniecznie musimy wyjątkowo dbać o nasz pojazd, gdyż nadmierna eksploatacja może skończyć się dodatkowymi kosztami. Kradzież auta to sytuacja, w której to klient musi wziąć pełną odpowiedzialność, jednak można się od takiego wypadku ubezpieczyć. Niestety często zdarza się, że firma finansująca nakłada na swoich klientów różne ograniczenia i limity, a te dotyczą m.in. maksymalnego przebiegu auta w skali roku lub miesiąca. Jeśli ten zostanie przez nas przekroczony, musimy liczyć się z różnymi konsekwencjami, a najczęściej są to po prostu dodatkowe koszty. Najlepiej wybierać zatem firmy, które w umowie nie zawierają kilometrówki.