Każdy przedsiębiorca stara się obniżyć koszty prowadzenia działalności, również poprzez ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją samochodów osobowych. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się wynajem samochodów osobowych do firmy, to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić dużo czasu, ale czy również pieniędzy? Jak wygląda wynajem samochodów firmowych i czy to się opłaca?

Wynajem – czy to dobra opcja?

Wynajem to forma finansowania, która polega między innymi na dzierżawie samochodu od firmy. Taki pojazd można wynająć zarówno na jeden dzień, jak i na kilka lat w zależności od tego jakie mamy potrzeby. Jedną z najpopularniejszych form wynajmu jest taki średnioterminowy, który zazwyczaj obejmuje 12 miesięcy. Oczywiście można się zdecydować również na umowę na dłuższy czas, co ciekawe nawet do 5 lat. W tym wypadku nie mamy obowiązku spłacać kapitału, pokrywamy jedynie koszty związane z użytkowaniem pojazdu. W tym wypadku nie musimy martwić się o takie kwestie, jak serwisowanie czy naprawa samochodów. To duża oszczędność czasu, choć trzeba mieć świadomość tego, że leasing będzie nieco tańszym rozwiązaniem. Toyota wynajem długoterminowy naprawdę się opłaca, szczególnie jak nie planujemy zakupu samochodu do firmy, jednak przez pewien czas auto będzie nam potrzebne. To dobra propozycja dla przedsiębiorców, którzy w 100% chcą skupić się na rozwijaniu swojego biznesu i nie chcą zaprzątać sobie głowy sprawami związanymi z serwisowaniem czy naprawą firmowych pojazdów. 

Jaki samochód wynająć?

Jaki samochód będzie odpowiedni? To jedno z ważniejszych pytań, jakie musimy sobie zadać decydując się na wypożyczenie pojazdu dla swojej firmy. W końcu chodzi o to, aby auto było praktyczne, pojemne i bezawaryjne. Dobrze sprawdzą się toyoty na wynajem długoterminowy, bo są to samochody niezawodne, bardzo chwalone przez wielu kierowców. Obecnie wybór samochodów marki Toyota jest bardzo duży, dlatego każdy bez wątpienia znajdzie model odpowiedni dla siebie. Bez względu na to, czy szukamy samochodu wysokiej klasy czy standardowego auta do wykonywania codziennych obowiązków, to na pewno będziemy w stanie wybrać taki, który będzie spełniał nasze oczekiwania w 100%. Najważniejsze jest to, aby zdecydować, czy ma być to pojazd przede wszystkim do pracy, czy będzie wykorzystywany także w celach służbowych. 

Decydując się na toyotę na wynajem długoterminowy możemy mieć pewność, że samochód będzie nam służył długo i nie zaskoczy nas żadną awarią na drodze. W tym wypadku o nic nie musimy się martwić, bo kwestia serwisowania i naprawy samochodu zawsze leżą po stronie firmy, która wypożycza nam pojazd. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Z pewnością tak, szczególnie jak nie uśmiecha nam się dopełniać formalności związanych z dbaniem o samochód i regularnym serwisowaniem pojazdu.