Nic tak nie cieszy oka Pani domu, jak czyste mieszkanie, a zwłaszcza czyste podłogi. Jeśli szukasz czegoś do swojego wnętrza, co okaże się praktycznym rozwiązaniem i nie będzie zajmowało mnóstwa czasu, aby to posprzątać to postaw na linoleum. Należy on do bardzo popularnego rodzaju wykładziny, wybierany jest przez wielu konsumentów. Wykonany jest z naturalny, a co za tym idzie także ekologicznych materiałów. Kolejna zaleta to duża odporność na ścieranie i trwałość kolorów. Wszystko to sprawia, że wykładzina ta jest głównie w miejscach intensywnie użytkowanych, gdzie na co dzień przebywa wiele osób. Wielofunkcyjność tego materiału pozwoli Ci na urządzenie pomieszczeń w każdym stylu. Wykładzina ta jest łatwa w pielęgnacji i utrzymaniu czystości – nie zatrzymuje kurzu, bakterii ani grzybów.

Gdzie warto położyć taką wykładzinę?

Jeśli jesteś maniakiem czystości to świetnym rozwiązaniem dla Ciebie mogą okazać się podłogi, na których są linolea. Dobrze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nawierzchnia często się brudzi – korytarzu, przedpokoju i kuchni. Warto pamiętać, że tego typu materiał zawsze pozostanie ciepły w dotyku, zatem świetnie nada się do pokoju dzieci. Jeśli jednak jesteś alergikiem i nie może pozwolić sobie na wełniany dywan, to taka alternatywa może okazać się dobrym rozwiązaniem. Wykładzina tego typu jest antystatyczna – nie gromadzi się na niej kurz. Stanowczo odradzane jest kładzenie jej w łazienkach, ponieważ wprawdzie nie przepuszcza wody, ale nie jest zbyt odporny na długotrwałe działanie wilgoci.

Oddaj podłogi w ręce eksperta

Kiedy mowa jest o linoleach, wydaje się to temat prosty. Montaż tego wszystkiego to trudny orzech do zgryzienia. Czynność tą warto zlecić firmie oferującej usługi parkieciarskie. Gdy jednak zdecydujemy się na samodzielny montaż wykładziny, dużo prościej będzie skorzystać z tej w formie paneli. Montaż jest identycznych, jak zwykłych paneli. Nieco więcej zachodu wymaga jednak montaż w formie wykładziny. Niezbędne będą w tym przypadku narzędzia takie jak: nóż do cięcia wykładzin, miarka i szpachla służąca do rozprowadzania kleju. Jeśli pomieszczenie jest stosunkowo małe to wystarczy użycie taśmy dwustronnie klejącej. Co wtedy kiedy pomieszczenie ma więcej niż 20 m2? Wykładzina wówczas musi być przyklejona za pomocą kleju na całej powierzchni. Po przyklejeniu nie należy chodzić po podłodze przynajmniej przez 12 godzin. Jak widać, nie jest to szybki, ale efektowny sposób na odnowienie wnętrza.