Dosłownie każdy kierowca zaciera dłonie, kiedy tylko nadarzy się okazja, aby stał się posiadaczem nowego samochodu prosto z salony. Niestety pojawia się wówczas sporo problemów, gdyż trzeba nie tylko odnaleźć ciekawy model pojazdu, ale też po kilku latach sprzedać go, aby móc jeździć nowszym modelem. Istnieją jednak pewne opcje, które sprawiają, że takie problemy nie będą naszym zmartwień – mowa o abonamencie samochodowym.

Jeśli chcemy pozyskać nowy samochód abonament będzie rozwiązaniem, które bardzo szybko przypadnie nam do gustu. Panują w tym wypadku banalnie proste zasady – płacimy jedynie comiesięczny „czynsz”, a po zakończeniu umowy pojazd z powrotem ląduje w rękach dealera.

Abonament samochodowy oferuje nam ogromną liczbę możliwość. Możemy wybierać między wieloma dostępnymi modelami aut, a cena wcale nie powinna przekroczyć naszych możliwości finansowych, gdyż często to jedynie kilkaset złotych miesięcznie. To, jak długo będzie trwała umowa, zależeć będzie od firmy, jednak najczęściej to około dwa lata. Minusem jest na pewno limit przejechanych kilometrów, którego nie możemy przekroczyć. Chociaż auto w abonamencie ma pewne ograniczenia, posiadanie nowego pojazdu jest w stanie to wszystko nam zrekompensować.

Z jakich korzyści przyjdzie nam się cieszyć?

Jeśli jesteśmy zwolennikami tradycyjnego zakupu, musimy liczyć się z wieloma niedogodnościami, a z pewnością jedną z nich będzie wydatek sporek ilości gotówki. Kupując nowy samochód z salonu, będziemy musieli przygotować przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie pomoże nam tutaj nawet to, jeśli nasza pensja jest w miarę wysoka, gdyż nowe auto może oznaczać dla nas wydatek równy sumie naszych rocznych zarobków. Osoby, które nie mają najwyższego wynagrodzenia są wykluczone z tego rozwiązania, a pokazuje to fakt, że większość nowych samochodów należy do firm, a tylko niewielka część do indywidualnych osób.

Niekiedy decydujemy się na kredyt samochodowy, jednak i to nie jest opcja, która pozwoli nam zaoszczędzić, a co więcej – spadną na nas problemy, które spotykają każdego właściciela pojazdu, m.in. trudność w sprzedaży. Mimo tego, że nie jawi się to, jako coś niemożliwego, wymaga to poświęcenia sporo czasu oraz wystawieniu takiej oferty, która okaże się w miarę konkurencyjna. Nie jest to łatwe, gdyż handlarze wprowadzają na rynek prawie milion używanych aut każdego roku. Niestety, ale ich średni wiek wynosi ponad 11 lat.

Dzięki samochodom na abonament, nie spotkamy się z wieloma problemami, chociażby z brakiem gotówki, czy też z trudnościami podczas sprzedaży starego pojazdu. Wszystko to weźmie na siebie firma finansująca. Samochody kupowane w salonie dość szybko tracą swoją katalogową wartość, a dzieje się to już zaraz po ich zakupie, a przez następne lata i wartość regularnie maleje. W wypadku abonamentu na auto, takiego problemu kompletnie nie ma.