Kąpiel i prysznic to jedne z najprzyjemniejszych czynności w ciągu dnia. Wiele osób marzy o tym, aby w końcu wieczorem móc zrelaksować się w swojej łazience z ulubionym żelem pod prysznic. Piękny zapach i gorąca woda  pozwalają na zmycie codziennych kłopotów i trosk, rozluźniają i umożliwiają spokojny sen. Jednak, nie wszystkie kosmetyki są zdrowe i bezpieczne. Nie wszystkie zasługują na to, aby im w pełni ufać. Obecnie coraz większy prym wiodą kosmetyki naturalne. Stosując je mamy pewność, że sobie nie zaszkodzimy.

Naturalne kosmetyki do włosów i  do ciała cieszą się coraz większą popularnością. Naturalne szampony do włosów czy naturalny żel pod prysznic to produkty, które coraz częściej goszczą w naszych łazienkach.

Rodzaje naturalnych żeli pod prysznic

Jeżeli myślisz, że nie ma wielu rodzajów żeli naturalnych pod prysznic, mylisz się! Ich różnorodność jest tak samo duża, jak pośród kosmetyków konwencjonalnych i drogeryjnych. Naturalny żel pod prysznic można, a nawet trzeba dopasować do rodzaju skóry i własnych potrzeb. Wiele dobrych firm tworzących naturalne kosmetyki, np. Yope, oferuje naturalne żele pod prysznic nawilżające, odżywcze, regenerujące i inne, które każdy może dopasować do własnej skóry i aktualnego zapotrzebowania. Maja piękne i przyjemne zapachy oraz cała listę witamin oraz mikroelementów, które sprawiają, że skóra jest naprawdę zdrowa i pięknie wygląda.

Bądź odpowiedzialny – czytaj etykiety

Warto być odpowiedzialnym konsumentem. Jak to zrobić? Wcale nie musisz poświęcać bardzo dużej ilości czasu na to, aby znaleźć wszystkie najważniejsze informacje o produktach kosmetycznych. Nie musisz uczyć się na pamięć skomplikowanych i trudnych nazw, które znajdują się w składzie kosmetyków. Wystarczy, że podczas zakupów po prostu spojrzysz na listę składu. Jeżeli zobaczysz, że lista jest naprawdę bardzo długa, a Ty nie potrafisz rozpoznać ani jednego składnika – zastanów się, czy na pewno chcesz używać taki produkt. Pamiętaj także o tym, że listy składników układane są zazwyczaj od składnika, którego w produkcie jest najwięcej, do tego, którego jest najmniej. Jeżeli kilka pierwszych składników jest pochodzenia naturalnego, a tylko bardzo nieliczne na końcu są pochodzenia chemicznego, możesz spokojnie sięgnąć po taki produkt.

Recenzje znanych youtuberek to nie wszystko

Każdy chce dbać o swój wygląd – to zrozumiałe. Jednak, często nasze działania prowadzone są po „omacku”. Nie sięgamy do dobrych źródeł. Otwieramy zakładkę Youtube i oglądamy filmiki znanych blogerek i youtuberek, które zachwalają kolejne kosmetyki, mówiąc, ze po prostu musisz je mieć, bo właśnie one sprawią, że staniesz się młodsza, a Twoje ciało będzie wyglądało znacznie lepiej. Niestety, testowanie produktów online ma w znacznym stopniu wymiar reklamowy i komercyjny, a nie prozdrowotny. Jeżeli faktycznie zależy Ci na zdrowiu, sprawdź co mówią eksperci na ten temat – im mniej szkodliwych, chemicznych substancji, tym lepiej dla całego Twojego organizmu. Nie dopuszczając do tego, aby do organizmu przedostawały się szkodliwe substancje, będzie on zdrowszy. A jeżeli organizm będzie zdrowy, to Twoja skóra, włosy czy paznokcie również będą w znacznie lepszej kondycji. Oczywiście, procesy te nie zachodzą z nią na dzień. Jednak, już po tygodniu czy po dwóch, stosowania naturalnych kosmetyków przekonasz się, że było warto!

Jeżeli temat naturalnych żeli pod prysznic, naturalnych szamponów i innych kosmetyków Cię interesuje, koniecznie rozszerz swoją wiedzę. W jaki sposób? Przede wszystkim znajdź np. w Internecie strony firm produkujących kosmetyki naturalne, np. Yope. Przyjrzyj się ich składowi, a szybko zrozumiesz, dlaczego uważane są za zdrowe i pożądane dla naszego organizmu. Być może skusisz się na jeden produkt na sam początek i po prostu przetestujesz go sama? Tym razem nie będziesz zdawać się na recenzję innych, ale sama zdecydujesz, czy zdrowy kosmetyk jest dla ciebie? Spróbuj!