Medycyna to dziedzina nauki, która bardzo prężnie się rozwija, a to dla każdego z nas bardzo dobra wiadomość. Obecnie, wykorzystuje się coraz to nowsze rozwiązania, które mają leczyć nasze dolegliwości szybciej oraz przede wszystkim skuteczniej. Powyższe fakty, dotyczą naturalnie także ortodoncji. Sięgając jeszcze głębiej, niezwykle istotną częścią tego obszaru, jest ta skierowana do najmłodszych pacjentów. Jak wiadomo, dzieci bardzo różnie reagują na wizyty u dentystów, dlatego należy stosować odpowiednie metody, aby przesiadywanie na fotelu dentystycznym w dzieciństwie, nie przerodziło się później w traumę na całe życie.

Jeżeli tematem rozważań jest ortodoncja dziecięca Warszawa z pewnością jest miastem, gdzie stosuje się wiele innowacyjnych metod. Spotkamy tam niezliczoną ilość profesjonalnych gabinetów, które odpowiednio podchodzą do leczenia dzieci i robią to niezwykle skutecznie, a co najważniejsze w taki sposób, że mali pacjenci wcale nie boją się zabiegów. Niestety lęk przed dentystami jest zjawiskiem powszechnym i to nie tylko wśród dzieci. Nowocześni dentyści dla dzieci wykorzystują szereg rozwiązań, które niwelują stres, ból oraz wszelkie inne nieprzyjemne doznania, które mogą pojawić się podczas wizyty.

Po pierwsze – wizyta adaptacyjna

Aby wszystkie kolejne spotkania z dentystą w wypadku dzieci, odbywały się spokojnie, bez stresu i płaczu, konieczne jest odpowiednie oswojenie malucha z miejscem, czyli gabinetem dentystycznym. Specjaliści wychodzą nam naprzeciw bardzo dobrym rozwiązaniem, jakim jest zorganizowanie tzw. wizyty adaptacyjnej. W jej trakcie, najczęściej nie dochodzi do żadnych zabiegów, a całość ma raczej charakter przeglądu uzębienia w formie zabawy. Dziecko ma okazję usiąść na fotelu dentystycznym, porozmawiać ze stomatologiem i przekonać się, że to tak naprawdę nic strasznego.

Dentysta wytłumaczy dziecku na czym polegają zabiegi oraz jego praca, pokaże mu narzędzia z których korzysta i wyjaśni do czego one służą. Po wszystkim, otrzyma nagrodę za dzielną postawę, a podczas kolejnego spotkania, o wiele chętniej zasiądzie na fotelu dentystycznym, kojarząc miejsce z miłymi i pozytywnymi okolicznościami. Dowiedzmy się, czy nasz dentysta dziecięcy w Warszawie będzie w stanie zaoferować nam zorganizowanie wizyty tego typu.

Gabinet przystosowany do małego pacjenta

Wiele mówi się o tym, że klasyczny gabinet dentystyczny budzi w nas negatywne emocje – sterylne pomieszczenia, przerażające narzędzia i specyficzny zapach. To wszystko, wespół z niemiłymi wspomnieniami faktycznie może źle oddziaływać na dziecko, a nawet i na dorosłych. W wypadku dziecięcych gabinetów dentystycznych, bardzo cenione są te, które aranżują je w taki sposób, by budziły wyłącznie pozytywne emocje. Mowa tutaj o kolorowych ścianach, na których widnieją postaci z popularnych bajek oraz np. maskotkach poustawianych w różnych miejscach.

Stomatologia dla dzieci, pozwala też na stworzenie specjalnych kącików zabaw, które bardzo skutecznie przyczynią się do redukcji stresu dziecka zarówno przed, jaki i po zabiegu. Być może nie brzmi to zbyt innowacyjnie, aczkolwiek kiedy jak nie podczas zabawy, maluch może poczuć się swobodnie, beztrosko, zapominając o lęku związanym z wizytą u dentysty? Pamiętajmy jednak, że gabinet nie może kompletnie przypominać placu zabaw. Profesjonalna placówka, powinna spełniać wszelkie wymogi dotyczące wielu kwestii, a zaniedbywanie ich wiąże się z poważnymi konsekwencjami.