Zastosowanie środków na potencję niekiedy bywa jedynym wyjściem dla tych panów, którzy nie do końca są zadowoleni ze swojej sprawności w łóżku. Środki tego typu najłatwiej jest dostać przez internet, zwłaszcza te bardziej skuteczne – ich dostawy do aptek czy sklepów zielarskich nie zawsze są realizowane. Warto uważać na bezpieczeństwo, czyli patrzeć, z jakiego źródła pochodzą mocne tabletki na potencje, czy nie są podrabiane lub czy ich data ważności jest już dawno po czasie. Wybór środków powinien być uzgodniony z lekarzem rodzinnym lub specjalistą – seksuologiem. Nietrudno jest samodzielnie sięgnąć po jakieś środki, a później żałować, dlatego też wszystkim panom zainteresowanym podniesieniem potencji zaleca się jednak konsultację z lekarzem i to niekiedy nie jednorazową. Dlaczego jest to tak ważne? Na początku, zanim zacznie się przyjmować mocne tabletki na potencje, warto wykonać różne badania. Być może przyczyna kłopotów z erekcją leży w problemie medycznym, który można zdiagnozować i wyleczyć. Wtedy przyjmowanie środków mija się z celem, bo choć mogą one podziałać, będą niepotrzebnie uzależniać i obciążać organizm. Gdy problemu jakiego takiego nie ma, lekarz może podsunąć środki o słabszym działaniu – na początek mogą wystarczyć, by udało się poprawić swoje łóżkowe osiągi. Słabsze, jak i silniejsze leki bywają obciążeniem i mogą mieć skutki uboczne. Trzeba być tego świadomym, by nie brać ich cały czas, jedynie w sytuacjach, gdy naprawdę zachodzi taka konieczność. Jest to lepsze niż uzależnienie się od ciągłej gotowości seksualnej.