Nie tylko wielkie zakłady produkcyjne potrzebują metalowych części niezbędnych na etapie produkcyjnym. Także właściciele niewielkich zakładów lub prywatni entuzjaści muszą pozyskać potrzebne części dostosowane do potrzeb konkretnego projektu. Samodzielna obróbka skrawaniem metali rzadko kiedy wchodzi w grę. Rodzi się zatem pytanie, skąd możemy pozyskać niezbędne elementy metalowe stworzone pod kątem naszych indywidualnych oczekiwań?

Usługi CNC – obróbka metali na najwyższym poziomie

Na wstępie warto rozwinąć skrót CNC, czyli Computerized Numerical Control. To zaawansowany system, za sprawą którego możliwa jest nowoczesna obróbka skrawaniem metali. Specjalistyczne maszyny zajmujące się produkcją części metalowych są sterowane przez algorytm komputerowy. To on pozwala na uzyskanie określonego kształtu oraz rozmiaru produkowanych części.

Choć obróbka metali CNC jest rozwijana od lat 40. ubiegłego wieku, dopiero w ostatnich dekadach nastąpił prawdziwy boom technologiczny, który pozwolił rozwinąć automaty tokarskie wykorzystywane w usługach CNC. Dzięki temu, oferowana klientom obróbka metali metodą skrawania odznacza się wysokim tempem produkcji, a także bezkompromisową precyzją.

Obróbka skrawaniem metali – kto oferuje takie usługi?

Nawet duże zakłady produkcyjne zlecają wykonanie metalowych części profesjonalnym firmom, które od lat specjalizują się w precyzyjnej obróbce metali skrawaniem. Takie firmy są wyposażone w nowoczesne automaty tokarskie oraz inne urządzenia umożliwiające produkcję docelowych części. Największe firmy współpracują wyłącznie z dużymi zakładami produkcyjnymi oferując realizację dużych zamówień. Na rynku funkcjonują jednak firmy, które oferują usługi CNC także prywatnym entuzjastom oraz hobbystom prowadzącym własny, przydomowy warsztat. Z pomocą przychodzi nam Internet, w którym bez trudu znajdziemy strony internetowe takich firm.

Jakie usługi CNC oferuje nam profesjonalny zakład obróbki metali?

Maszyny wykorzystywane w dużych zakładach zajmujących się obróbką metali skrawaniem są przystosowane do różnych zadań. Usługi CNC obejmują następujące działania: toczenie, wiercenie, frezowanie, gwintowanie, szlifowanie, obróbkę na elektrodrążarce, a także mechaniczne modyfikacje pod kątem przedłożonego przez klienta projektu. Najczęściej, obróbka skrawaniem dotyczy różnych gatunków stali, choć obrabiany jest także mosiądz, aluminium czy miedź.