Tabletki nasenne powinny być stosowane jedynie w pewnych określonych przypadkach. Najlepiej je brać po konsultacjach z naszym lekarzem. Tabletki na sen nie są obojętne dla naszego organizmu. Zanim sięgniemy po takie tabletki, dowiedzmy się z czym wiąże się stosowanie ich. Na pewno nie możemy narazić naszego zdrowia poprzez niewłaściwe dawkowanie tabletek nasennych.

Leki nasenne na receptę. Co warto i nich wiedzieć?

Otóż, tabletki nasenne powinny wpływać na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Podobnie zresztą jak tabletki znieczulające oraz uspokajające. Tabletki takie oddziałują na nasz psychikę. Od tego zależy również nasz stosunek do otoczenia, jaki mamy nastrój oraz mają wpływ na sprawność umysłową. Niestety leki nasenne mogą także powodować uzależnienie. W pewnych wypadkach mogą wystąpić zmiany naszej osobowości. Na pewno chcielibyśmy uniknąć tych problemów. Tabletki na sen możemy podzielić na trzy istotne grupy. Są to barbiturany, benzodiazepiny oraz niebarbiturowe środki nasenne. Różnią się one od siebie siłą oddziaływania oraz budową chemiczną. Zanim po nie sięgniemy, warto o tym wszystkim wiedzieć.

Co czego może prowadzić regularne zażywanie tabletek nasennych?

Ich stałe oraz długotrwałe zażywanie może nas uniezależnić od tych tabletek fizycznie oraz psychicznie. Na pewno musimy uważać na dawkowanie, gdyż gdy weźmiemy za dużo tabletek nasennych, mogą pojawić się problemy zdrowotne lub może to prowadzić nawet do śmierci. Z tego wszystkiego musimy zdawać sobie sprawę. Nie działajmy na własną rękę. Gdy pojawiły się problemy z zasypianiem, udajmy się do lekarza oraz opowiedzmy o naszych dolegliwościach. Lekarz zaleci nam, jakie tabletki na sen stosować, w jakich ilościach i na co trzeba uważać. Wtedy zostanie nam przepisana recepta, z która możemy udać się do apteki i wykupić potrzebne dla nas leki nasenne. Na pewno musimy stosować się zaleceń lekarza, jeśli chodzi odpowiednie dawkowanie leków nasennych. Trzeba także wiedzieć, że benzodiazepiny mają działanie nasenne oraz uspokajające. Wykazują one także wiele innych właściwości.