Prowadzenie kanału na YouTube to marzenie wielu dzieci. Rodzice powinni pomóc swoim dzieciom w realizacji ich marzeń. MindCloud przygotował nowoczesny kurs programowania dla dzieci i Akademię YT Online dla młodych twórców YouTube. Kurs online przeznaczony jest dla dzieci do 12 roku życia. Spotkania w klasach online odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 h. Dziecko, aby uczestniczyć w kursie musi posiadać komputer i dostęp do internetu. Wszystkie niezbędne materiały i oprogramowania zapewnia MindCloud. Podczas kursu dzieci uczą się niezbędnych umiejętności związanych z montażem audio i video jak również projektowania graficznego. W ramach kursu dzieci uczą się także prawa autorskiego, autoprezentacji czy sztuki fotografii. Na kursie poruszany jest również bardzo ważny temat związany z bezpieczeństwem dziecka w sieci. Kurs dedykowany jest uczestnikom, którzy chcą założyć kanał na YouTube i nauczyć się jego prowadzenia od podstaw. Dzieci, które chcą się nauczyć kodowania mogą skorzystać z innych kursów oferowanych w MindCloud takich jak kursy programowania dla dzieci zarówno w formie stacjonarnej jak i online. Kursy są dostosowane do wieku uczestników i rozwijają naukę logicznego myślenia już u dzieci w wieku przedszkolnym. Program kursu w ramach Akademii YT obejmuje 56 godzin lekcyjnych nauki. MindCloud gwarantuje konkurencyjne ceny i wysoki poziom prowadzonych zajęć.