contrast4.jpgcontrast3.jpgIMG_0406.jpgbergerowa ulotki 3.jpgIMG_0414.jpgIMG_0407.jpgIMG_0418.jpgIMG_0408.jpgbergerowa ulotki 1.jpgIMG_0413.jpgIMG_0412.jpgbergerowa ulotki 2.jpgcontrast5.jpgbergerowa ulotki 7.jpgbergerowa ulotki 4.jpg

STYPENDIA ZAWODOWE

       W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły: Sasiński Michał, Więckowska Weronika, Chorzewski Kamil, Łodziarek Patrycja, Jankowska Małgorzata, Rosiak Natalia, Morawska Paulina uczestniczyli w projekcie stypendialnym pn.: "Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Piorytetowa X - Edukacja dla rozwoju regionu Działanie 10.3, Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.2, Programy stypendialne, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych.

Zobacz projekty

   

Zmarł dyrektor Mirosław Brzeski

brzeski

    Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Mirosława Brzeskiego – wieloletniego nauczyciela i dyrektora ds. kształcenia dorosłych Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku.

     Pan Mirosław Brzeski był absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra historii. Ukończył studia podyplomowe z andragogiki.

   Pracę pedagogiczną rozpoczął w 1960 roku. W latach 1960-1963 był nauczycielem w Szkole Podstawowej w Bromierzyku, następnie od 1963 do 1967 roku w Cieszewie. Od 1967 do 1973 roku był kierownikiem Szkoły Podstawowej w Zakrzewie, później w Raciążu. W latach 1973–1975 pełnił funkcję zastępcy Gminnego Dyrektora Szkół w Mochowie, a następnie w latach 1975-1981 powołany był na stanowisko Gminnego Dyrektora Szkół w Szczutowie. W latach 1981-1982 pracował jako wizytator Kuratorium Oświaty i Wychowania w Płocku.

   W 1982 roku powołany został na stanowisko zastępcy dyrektora ds. kształcenia dorosłych w Zespole Szkół Rolniczych im. Leokadii Bergerowej w Trzepowie i funkcję tę pełnił do czasu przejścia na emeryturę w 1990 roku. Za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymał nagrody Kuratora Oświaty i Wychowania oraz Dyrektora Wydziału Rolnictwa Gospodarki Żywnościowej i Leśnictwa Urzędu Wojewódzkiego oraz wiele dyplomów i wyróżnień.

   Pan Mirosław Brzeski był wzorowym  nauczycielem i dyrektorem, pracowitym, sumiennym, zaangażowanym w życie szkoły. W Zmarłym tracimy wielkiego przyjaciela młodzieży i wspaniałego człowieka.

Pogrzeb 24.06.2017 r. godzina 12.00 KAPLICA NA CMENTARZU PRZY UL. KOBYLIŃSKIEGO W PŁOCKU. 

 

Niech spoczywa w pokoju!

MICHAŁ SASIŃSKI - LAUREAT OWiUR

    W dniach 2 - 3 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbyły się XLI centralne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W bloku produkcja zwierzęca naszą szkołę reprezentował Michał Sasiński – tegoroczny maturzysta. Michał Sasiński w eliminacjach okręgowych na SGGW w Warszawie zajął III miejsce. Uczestnictwo w eliminacjach centralnych zakończyło się sukcesem- Michał uzyskał tytuł laureata zajmując IX miejsce wśród 29 uczestników.

Opracowała: Iwona Wilczyńska

SPOTKANIA Z NAUKĄ...

    07 czerwca 2017 roku Koło Chemiczne poprowadziło kolejną  sesję z cyklu „ Spotkania z nauką” w Książnicy Płockiej -  Filia nr 1. Odbiorcami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku. W tym roku szkolnym młodzież z Koła Chemicznego, wprowadzając pasjonatów nauk przyrodniczych w fascynujący świat chemii i fizyki, przeprowadziła dwa spotkania „F - jak fizyka” i dwa spotkania „C- jak chemia”.

Poprzez dobrą zabawę pokazaliśmy młodym odkrywcom prawa i zjawiska przyrodnicze przy zastosowaniu materiałów codziennego użytku. Dziękujemy Książnicy Płockiej za możliwość przeprowadzenia spotkań.

Oprac. Elżbieta Milewska

WARSAW FOOD EXPO 2017

    1 czerwca uczniowie z klas I, II, III technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Żywności WARSAW FOOD EXPO 2017 w Nadarzynie. Podczas targów prezentowane były:  żywność i napoje wysokiej jakości, produkty tradycyjne i regionalne, BIO żywność,  produkty spożywcze dla gastronomii.  Wśród zwiedzających dużym powodzeniem cieszyły lody, soki, sery a także potrawy przygotowywane przez czołowych polskich Mistrzów Kulinarnych.


     W strefie edukacyjnej młodzież uczestniczyła w lekcjach:

  1. Mała gastronomia - to takie proste.
  2. Rola tłuszczów w diecie i ich wartość odżywcza oraz zdrowotna

    Uczniowie z dużym zainteresowaniem brali udział w w/w lekcjach , ćwiczeniach i warsztatach, poznając aktualne trendy w branży gastronomicznej. Dyrektor Ireneusz Tawczyński oraz nauczyciele Mariola Madej, Maria Dobrzeniecka, Alicja Jędrzejak, Marzena Ptasińska byli zadowoleni z aktywności i umiejętności zawodowych młodzieży.

Festyn NADZIEJA 2017

   Tradycyjnie w czerwcu młodzież z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych brała udział w XVI Ogólnopolskim Festynie NADZIEJA dla osób niepełnosprawnych. Organizatorem pikniku było  Krajowe Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” w Płocku. Na festynie bawili się goście z kilkunastu ośrodków z całego kraju.


    Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Alicji Jędrzejak, Marioli Madej i Marii Dobrzenieckiej przygotowali  dla uczestników przyjęcie w plenerze, na którym nie zabrakło potraw z grilla, owoców, no i oczywiście słodyczy! Nad wszystkim czuwał, jak zawsze, dyrektor Jacek Kłosiński.

Współpraca ze środowiskiem 2017

    16 marca 2017 roku w naszej szkole miały miejsce warsztaty z carvingu. Uczestniczkami były panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń z Sendenia oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego. Uczyły się sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach  pod bacznym okiem Pani Alicji Jędrzejak, Pani Marioli Madej, wicemistrza Polski Juniorów Dominika Świderskiego oraz uczniów  klas żywieniowych. Nie było łatwo, ale efekty były znakomite. Panie podziękowały  za wspaniałą lekcje  i obiecały, że podarowane przez Powiat Płocki noże tajskie będą wykorzystywać do doskonalenia umiejętności sztuki carvingu. Spotkanie zakończyło się miłymi rozmowami przy kawie i herbacie oraz degustacją deseru włoskiego ( panna cotty) sporządzonego przez młodzież.


     23 maja 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Sendeniu odbyła się rewizyta. Panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń z Sendenia oraz Woli Brwileńskiej z gminy Nowy Duninów doskonaliły sztukę carvingu, pod kierunkiem nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im L.Bergerowej w Płocku. Swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Łąck i przedstawiciele Starostwa Powiatowego. Spotkanie uświetnił występ uczniów SP z Łącka z okazji zbliżającego się Dnia Matki oraz degustacja potraw sporządzonych przez tamtejsze  gospodynie.

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies