bergerowa ulotki 4.jpgIMG_0418.jpgbergerowa ulotki 7.jpgIMG_0412.jpgcontrast4.jpgIMG_0408.jpgcontrast5.jpgIMG_0407.jpgbergerowa ulotki 2.jpgIMG_0413.jpgIMG_0406.jpgcontrast3.jpgbergerowa ulotki 3.jpgIMG_0414.jpgbergerowa ulotki 1.jpg

"PAKA DLA RODAKA" - fotorelacja

    Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku  zaangażowali się w akcję charytatywną „Paka Dla Rodaka”, organizowaną przez Fundację Rozwoju Mikrospołeczności „Per Aspera Ad Astra”.
    Jak wiemy, ww. przedsięwzięcie polega na zorganizowaniu w placówkach oświatowych zbiórki żywności oraz środków chemicznych i zabawek, a następnie segregacji i pakowaniu ich w odpowiednie kartony. Tak przygotowane paczki wędrują do naszych Rodaków w różnych krajach. W tym roku prezenty powędrowały do rodzin mieszkających na Ukrainie.


    Jednym ze sponsorów wyjazdu był Mariusz Bieniek – Starosta Płocki.
    Podróż w składzie: p. Marzena Markiewicz, p. Wioletta Róg, Michał Goszczyński, Klaudia Spryszyńska, Marta Rucińska, rozpoczęliśmy 12 grudnia br. Po pożegnaniu nas przez Prezydenta Miasta Płocka wyruszyliśmy w długą drogę.
   Pierwszym punktem wyjazdu było spotkanie z prezes Żytomirskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie, panią Wiktorię Laskowską-Szczur. Po ciepłym powitaniu udaliśmy się na krótki spacer po Żytomierzu. Wieczorem czekała na nas niezwykle wzruszająca niespodzianka; koncert kolęd i pastorałek, w wykonaniu uczniów polskich szkół na Ukrainie. Po części artystycznej wręczyliśmy uczestnikom prezenty i złożyliśmy świąteczne życzenia. Drugi dzień rozpoczęliśmy od przyjazdu do Berdyczowa. Tu powitał nas przeor klasztoru. Po wysłuchaniu wykładu na temat historii miasta i zakonu udaliśmy się do Muzeum Josepha Conrada w Berdyczowie. Na koniec wręczyliśmy zebranym Rodakom przywiezione prezenty i wspólnie zaśpiewaliśmy polskie kolędy. Po powrocie do Żytomierza kontynuowaliśmy obdarowywanie paczkami, ale tym razem odwiedzając Polaków w ich domach.
   Tu również nie brakowało serdecznych powitań, czułych słów i wzruszających opowieści. Kolejnego dnia rankiem wyruszyliśmy do Lwowa. Po przyjeździe i zakwaterowaniu mieliśmy czas na zwiedzanie i podziwianie uroków lwowskiej starówki. Następny dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu na Cmentarz Łyczakowski, gdzie złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze na grobach polskich żołnierzy. W atmosferze zadumy udaliśmy się na mszę św. Potem już tylko krótka chwila na pamiątkowe zdjęcia i droga powrotna do Płocka.
    Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich rodzin, przyjaciół, znajomych, jednak czas spędzony z Rodakami, chwile wspomnień, łzy wzruszenia pozostaną z nami  na zawsze.
Następna akcja już za rok .
Marzena Markiewicz

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies