contrast3.jpgbergerowa ulotki 7.jpgbergerowa ulotki 1.jpgIMG_0412.jpgbergerowa ulotki 3.jpgIMG_0407.jpgIMG_0414.jpgcontrast4.jpgIMG_0418.jpgcontrast5.jpgbergerowa ulotki 2.jpgbergerowa ulotki 4.jpgIMG_0406.jpgIMG_0408.jpgIMG_0413.jpg

TORUŃSKIE BOMBKI I PIERNIKI

      W poniedziałkowy poranek 10 grudnia 2018 roku uczniowie klas 1TI, 1Tw, 1Tgr, 2Tg i 3Tg wraz z opiekunami p. Elżbietą Milewską, p. Lidią Caban, p. Alicją Jędrzejak oraz p. Anną Kiełbasa wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją rozmowy.


Wizytę w mieście Mikołaja Kopernika  zaczęliśmy od zajęć w Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach ze srebrzenia bombek oraz zajęciach z kuchni molekularnej. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, nie mogło zabraknąć również wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika.
      Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie i zdobienie  przez uczniów pierników, zgodnie z tradycyjną recepturą, w Toruńskiej Piekarni Mistrza Bogumiła. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na posiłek, na który udaliśmy się do naleśnikarni Manekin. Najedzeni, radośni, pełni wrażeń i uśmiechnięci wróciliśmy do Płocka.
Anna Kiełbasa

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies