bergerowa ulotki 3.jpgbergerowa ulotki 7.jpgIMG_0406.jpgIMG_0418.jpgbergerowa ulotki 1.jpgcontrast3.jpgIMG_0407.jpgIMG_0408.jpgbergerowa ulotki 4.jpgcontrast4.jpgIMG_0413.jpgcontrast5.jpgIMG_0414.jpgbergerowa ulotki 2.jpgIMG_0412.jpg

NIEMIECKI DLA ZNAWCÓW

     25 października br. uczennice naszej szkoły brały udział w konkursie języka niemieckiego "Niemcy dla Znawców" - Deutschland fuer Kenner- Mistrz Pięknego Czytania po Niemiecku. Była to już druga wizyta naszych uczniów w XLII LO im. Marii Konopnickiej w Warszawie. W tym roku XIII edycja konkursu była poświęcona pięknemu czytaniu po niemiecku. W konkursie brały udział uczennice klasy III TW: Aleksandra Durmaj, Klaudia Misztal, Emilia Unierzyska i Natalia Uzarska. Uczennica naszej szkoły Klaudia Misztal zajęła w tym roku trzecie (3) miejsce ,
(w ubiegłym otrzymała wyróżnienie), prezentując wiersz F. Schillera "Saengers Abschied" oraz drugi wcześniej dla niej nieznany utwór. Natomiast Natalia Uzarska otrzymała wyróżnienie prezentując przed komisją konkursową fragment prozy: "Aerger zu Hause , Traenen in der Schule und ein Gespraech in der Nacht" oraz drugi utwór - wiersz, którego wcześniej nie znała.
     Wszystkim uczniom gratulowała Dyrektor 42 LO im. Konopnickiej w Warszawie- Pani Mariola Borowska mówiąc przy tym uczniom o znaczeniu języka niemieckiego  w kontaktach z rówieśnikami z Niemiec i w codziennym życiu. Opowiadała, że dzięki znajomości tego języka mogła się porozumieć z Niemcami, poznając wielu wartościowych ludzi z Niemiec i nawiązując kontakty. "Mówienie w innym niż polski języku zbliża ludzi " - pamiętajcie o tym ucząc się dalej j. niemieckiego - powiedziała w swoim wystąpieniu.
    Ponadto wraz z nauczycielką języka niemieckiego p. Justyną Foch- Kurcbard zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie "Deutsch ist cool"- realizowanym od kilku lat przez 42. LO im. M.Konopnickiej w Warszawie.
Gratulujemy naszym uczennicom.
Opracowała: Jolanta Żabka
© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies