bergerowa ulotki 4.jpgbergerowa ulotki 1.jpgIMG_0414.jpgIMG_0407.jpgIMG_0406.jpgIMG_0418.jpgIMG_0413.jpgbergerowa ulotki 7.jpgcontrast5.jpgcontrast3.jpgbergerowa ulotki 2.jpgIMG_0408.jpgIMG_0412.jpgcontrast4.jpgbergerowa ulotki 3.jpg

NASZA SZKOŁA NA WYSTAWIE

       1 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z panem dyrektorem Jackiem Kłosińskim, panią wicedyrektor Elżbietą Milewską oraz nauczycielami (panią Moniką Orzechowską, panią Anną Jeziórską i panią Wiolettą Róg) uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy "Szkoły rolnicze w powiecie płockim i ciechanowskim do drugiej wojny światowej". Wystawę przygotowało Muzeum Mazowieckie w Płocku.
    "Wystawa przybliży zagadnienia idei pozytywistycznej przeniesione na grunt oświaty rolniczej. Prekursorami tych działań byli Tomasz Klonowski i dr Franciszek Rajkowski działający w Sokołówku oraz Aleksandra Bąkowska i Aleksander Świętochowski w Gołotczyźnie. Ich naśladowcy w wolnej Polsce to m.in. twórcy szkoły w Trzepowie i reaktywowanej, po ponad pięćdziesięcioletniej przerwie szkoły w Niegłosach. Na wystawie upamiętniono również pionierską w tej dziedzinie uczelnię – Instytut Agronomiczny w Marymoncie. Prócz plansz zobaczymy realia – zeszyty, wzorniki haftów, fotografie i inne przedmioty będą świadkami wydarzeń sprzed lat. Wystawa będzie czynna od 1do 14 października b.r."
© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies