contrast3.jpgIMG_0406.jpgbergerowa ulotki 1.jpgIMG_0414.jpgbergerowa ulotki 7.jpgcontrast5.jpgIMG_0407.jpgbergerowa ulotki 2.jpgIMG_0412.jpgIMG_0418.jpgcontrast4.jpgIMG_0408.jpgbergerowa ulotki 4.jpgIMG_0413.jpgbergerowa ulotki 3.jpg

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     12 października w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 2tg oraz 2th, zaś życzenia w imieniu uczniów złożył zebranym przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Daniel Koprowski.
    W pierwszej części akademii głos zabrał dyrektor szkoły p. Jacek Kłosiński, który w imieniu swoim oraz przewodniczącej Rady Rodziców podziękował pracownikom za dotychczasowe zaangażowanie, życząc wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie, a następnie wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom: Marii Dobrzenieckiej, Izabeli Grabarczyk, Annie Jeziórskiej, Annie Kiełbasie, Magdalenie Kijek, Marzenie Markiewicz, Piotrowi Sysce, Ireneuszowi Tawczyńskiemu, Iwonie Wilczyńskiej, Barbarze Janiszewskiej, Beacie Molik, Małgorzacie Piwowarskiej, Ewie Stępniak. Pogratulował również pracownikom odznaczonym medalami Komisji Edukacji Narodowej; Bożenie Dzierżanowskiej, Adamowi Milewskiemu oraz nauczycielom, którzy otrzymali Nagrodę Starosty; Elżbiecie Milewskiej, Monice Orzechowskiej. Należy wspomnieć również, że Nagrodą Starosty nagrodzony został dyrektor szkoły, p. Jacek Kłosiński. Wiele ciepłych słów popłynęło również w kierunku emerytowanych pracowników naszej szkoły.     
    W dalszej części uroczystości młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Mocą życzeń obdarowani zostali nie tylko nauczyciele, lecz też pracownicy administracji i obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność dla nich za codzienny trud pracy, poświęcenie, czujność i  troskę.
    Podczas akademii nie mogło zabraknąć akcentu odnoszącego się do najbardziej znanego nam nauczyciela, św. Jana Pawła II, z okazji przypadającej 16 października 40-ej rocznicy pontyfikatu papieża. Uczniowie w swej inscenizacji nawiązali do wspomnień o papieżu, o jego nauce, prawdzie oraz wartościach, jakże uniwersalnych również we współczesnej edukacji.
       
Wszystkim pracownikom oświaty, z okazji ich święta życzymy satysfakcji z wykonywanego zawodu.
© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies