IMG_0412.jpgbergerowa ulotki 2.jpgIMG_0406.jpgcontrast3.jpgbergerowa ulotki 7.jpgbergerowa ulotki 3.jpgIMG_0408.jpgIMG_0418.jpgIMG_0413.jpgcontrast4.jpgbergerowa ulotki 1.jpgbergerowa ulotki 4.jpgcontrast5.jpgIMG_0414.jpgIMG_0407.jpg

Studniówka 2019

    W sobotni wieczór, 26 stycznia 2019 roku, uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku wraz z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi, jak tradycja nakazuje „100 dni przed maturą”,  bawili się na Balu Studniówkowym.

   Uroczysty bal w „Złotej Komnacie” w Brochocinie rozpoczęli uczniowie klas czwartych, kierując podziękowania w imieniu swoich koleżanek i kolegów na ręce dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i rodziców. 
   W imieniu rodziców przemówiła pani Ewa Kopycińska – przewodnicząca Rady Rodziców, dziękując dyrekcji, radzie pedagogicznej za cały trud włożony w przygotowanie młodzieży do dorosłego życia
   Oficjalnego otwarcia studniówki dokonał pan Jacek Kłosiński - dyrektor Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku serdecznie witając wszystkich zebranych, a szczególnie Pana Lecha Dąbrowskiego - Przewodniczącego Rady Powiatu Płockiego,  na ręce którego złożył podziękowania dla Samorządu Powiatu Płockiego za pomoc i wsparcie potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania szkoły.
   Pan Przewodniczący w ciepłych słowach pogratulował maturzystom, życzył powodzenia na nadchodzącym egzaminie, podkreślił znaczenie tego wydarzenia w życiu młodego człowieka. Złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia w imieniu Starosty Płockiego Pana Mariusza Bieńka i całego Zarządu Powiatu. 
   Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Każda z klas przygotowała dodatkowo swoją własną aranżację tańca. Wspaniała zabawa trwała do białego rana zgodnie ze słowami poety: „Serdeczny druhu przybywaj; Wesela z nami zażywaj! Skończymy o pianiu kura, Później już tylko ...matura!!!"

"DREIMAL DEUTSCH"

     W dniu 11 stycznia br. 16 uczniów z klas: 2 TW, 3 TW i 3 Ti pisało test etapu szkolnego Mazowieckiego Konkursu Wiedzy Realioznawczej o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego  "Dreimal Deutsch". Konkurs jest organizowany corocznie przez: Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie oraz głównego partnera konkursu Wydawnictwo Nowa Era.
    To już siódma edycja konkursu, którego celem jest  między innymi rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim, podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu realioznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego a także rozwijanie kompetencji lingwistycznej i interkulturowej uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.
    Konkurs jest przeprowadzany po raz drugi w naszej szkole i cieszy się już dużą popularnością. Obejmuje on 3 etapy, które odbywają się w języku niemieckim. Test składa się z 25 pytań zamkniętych. Uczniowie z największą liczbą punktów zostaną zakwalifikowani do II etapu, który odbędzie się 21 marca.
Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu.
Opracowała Jolanta Żabka

Z ŻYCZENIAMI W HOSPICJUM

    Dziś nasz Święty Mikołaj (Mateusz Jagoda) wraz z dwoma elfami  (Ania Koper i Patrycja Grzelecka) i opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedził płockie Hospicjum Caritas, aby złożyć świąteczne życzenia i podarować chorym drobne upominki.

 

"PAKA DLA RODAKA" - fotorelacja

    Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku  zaangażowali się w akcję charytatywną „Paka Dla Rodaka”, organizowaną przez Fundację Rozwoju Mikrospołeczności „Per Aspera Ad Astra”.
    Jak wiemy, ww. przedsięwzięcie polega na zorganizowaniu w placówkach oświatowych zbiórki żywności oraz środków chemicznych i zabawek, a następnie segregacji i pakowaniu ich w odpowiednie kartony. Tak przygotowane paczki wędrują do naszych Rodaków w różnych krajach. W tym roku prezenty powędrowały do rodzin mieszkających na Ukrainie.


    Jednym ze sponsorów wyjazdu był Mariusz Bieniek – Starosta Płocki.
    Podróż w składzie: p. Marzena Markiewicz, p. Wioletta Róg, Michał Goszczyński, Klaudia Spryszyńska, Marta Rucińska, rozpoczęliśmy 12 grudnia br. Po pożegnaniu nas przez Prezydenta Miasta Płocka wyruszyliśmy w długą drogę.
   Pierwszym punktem wyjazdu było spotkanie z prezes Żytomirskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie, panią Wiktorię Laskowską-Szczur. Po ciepłym powitaniu udaliśmy się na krótki spacer po Żytomierzu. Wieczorem czekała na nas niezwykle wzruszająca niespodzianka; koncert kolęd i pastorałek, w wykonaniu uczniów polskich szkół na Ukrainie. Po części artystycznej wręczyliśmy uczestnikom prezenty i złożyliśmy świąteczne życzenia. Drugi dzień rozpoczęliśmy od przyjazdu do Berdyczowa. Tu powitał nas przeor klasztoru. Po wysłuchaniu wykładu na temat historii miasta i zakonu udaliśmy się do Muzeum Josepha Conrada w Berdyczowie. Na koniec wręczyliśmy zebranym Rodakom przywiezione prezenty i wspólnie zaśpiewaliśmy polskie kolędy. Po powrocie do Żytomierza kontynuowaliśmy obdarowywanie paczkami, ale tym razem odwiedzając Polaków w ich domach.
   Tu również nie brakowało serdecznych powitań, czułych słów i wzruszających opowieści. Kolejnego dnia rankiem wyruszyliśmy do Lwowa. Po przyjeździe i zakwaterowaniu mieliśmy czas na zwiedzanie i podziwianie uroków lwowskiej starówki. Następny dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu na Cmentarz Łyczakowski, gdzie złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze na grobach polskich żołnierzy. W atmosferze zadumy udaliśmy się na mszę św. Potem już tylko krótka chwila na pamiątkowe zdjęcia i droga powrotna do Płocka.
    Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich rodzin, przyjaciół, znajomych, jednak czas spędzony z Rodakami, chwile wspomnień, łzy wzruszenia pozostaną z nami  na zawsze.
Następna akcja już za rok .
Marzena Markiewicz

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

     19 grudnia 2018 roku nasza szkoła po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. Symbolizuje ono najwyższe wartości, które są ważne dla każdego człowieka, czyli miłość, przyjaźń i braterstwo. Przedstawiciele naszej szkoły: Patrycja Pańczyk, Natalia Krystecka, Zuzanna Strzelczak, Natalia Fuksińska, Wiktor Ablewski oraz Michał Goszczyński wraz z panią Wiolettą Róg i panią wicedyrektor Elżbietą Milewską mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie przygotowane przez zuchy, harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920 roku.

Po zakończonym występie odbyło się przekazywanie Światełka Pokoju, które zostało przewiezione do naszej szkoły z Zespołu nr 5 w Płocku. Światło to zagości na szkolnych stołach wigilijnych, by nieść radość z przyjaznych chwil oraz by otworzyło nasze serca   w tych świątecznych dniach.

Zuzanna Strzelczak

XXX edycja konkursu „Stół pięknie nakryty”

 
„Stół wigilijny dla niepodległej”.
 
Konkurs odbył się 18 grudnia 2018 r. ( wtorek)
 
Celem konkursu było upamiętnienie 100.rocznicy Odzyskania Niepodległości, popularyzowanie i podtrzymywanie tradycji wigilijnych, rozwijanie pomysłowości i twórczej aktywności uczniów, wymiana doświadczeń oraz integracja społeczności szkolnej.
 
Przy ocenie zostały uwzględnione następujące kryteria:
  •            Pomysłowość, wrażenie ogólne.
  •            Nawiązanie do tradycji.
  •            Kolorystyka, estetyka i profesjonalizm.
  •            Prezentacja stołu.
  •            Świąteczny wizerunek uczestników.
 
                 Jury wyłoniło trzech laureatów:
 
I miejsce -   klasa II Tżiug – Bartłomiej Janiak i Karol Marecki – stolik nr 3
II miejsce – klasa II Tżiug – Aleksandra Staniszewska i Dominika Cieplucha –stolik nr 7
III miejsce – klasa I Tżiug – Julia Sobczyńska i Anna Smykowska – stolik nr 1
 
I trzy wyróżnienia:
 
Klasa I Tżiug – Jakub Kwiatkowski i Maciej Smyczyński – stolik nr 2
Klasa III Tżiug – Aleksandra Krauze i Angelika Rzepnikowska – stolik nr 4
Klasa III Tżiug – Anita Noworacka i Aleksandra Wujcik - stroik nr 8
 
Gratulujemy również pozostałym uczniom:

Sandrze Lewandowskiej, Oliwii Zaborowskiej, Natalii Brudzyńskiej i Marysi Pankowskiej.

TORUŃSKIE BOMBKI I PIERNIKI

      W poniedziałkowy poranek 10 grudnia 2018 roku uczniowie klas 1TI, 1Tw, 1Tgr, 2Tg i 3Tg wraz z opiekunami p. Elżbietą Milewską, p. Lidią Caban, p. Alicją Jędrzejak oraz p. Anną Kiełbasa wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją rozmowy.


Wizytę w mieście Mikołaja Kopernika  zaczęliśmy od zajęć w Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach ze srebrzenia bombek oraz zajęciach z kuchni molekularnej. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, nie mogło zabraknąć również wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika.
      Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie i zdobienie  przez uczniów pierników, zgodnie z tradycyjną recepturą, w Toruńskiej Piekarni Mistrza Bogumiła. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na posiłek, na który udaliśmy się do naleśnikarni Manekin. Najedzeni, radośni, pełni wrażeń i uśmiechnięci wróciliśmy do Płocka.
Anna Kiełbasa

AKCJA "PAKA DLA RODAKA"

     W dniu 10 grudnia 2018 roku w płockiej Szkole Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej Sygietyńskiej, uczniowie naszej szkoły wraz z innymi przedstawicielami szkół przystąpili do segregowania, a następnie pakowania artykułów zebranych w swoich placówkach, w ramach akcji „PAKA DLA RODAKA”.


Wkrótce szczegółowe informacje na temat akcji.
Wszystkim serdecznie dziękujemy

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies