IMG_0418.jpgbergerowa ulotki 1.jpgIMG_0413.jpgbergerowa ulotki 4.jpgIMG_0414.jpgcontrast5.jpgcontrast3.jpgbergerowa ulotki 3.jpgbergerowa ulotki 2.jpgcontrast4.jpgbergerowa ulotki 7.jpgIMG_0406.jpgIMG_0412.jpgIMG_0407.jpgIMG_0408.jpg

"DREIMAL DEUTSCH"

     W dniu 11 stycznia br. 16 uczniów z klas: 2 TW, 3 TW i 3 Ti pisało test etapu szkolnego Mazowieckiego Konkursu Wiedzy Realioznawczej o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego  "Dreimal Deutsch". Konkurs jest organizowany corocznie przez: Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie oraz głównego partnera konkursu Wydawnictwo Nowa Era.
    To już siódma edycja konkursu, którego celem jest  między innymi rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim, podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu realioznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego a także rozwijanie kompetencji lingwistycznej i interkulturowej uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.
    Konkurs jest przeprowadzany po raz drugi w naszej szkole i cieszy się już dużą popularnością. Obejmuje on 3 etapy, które odbywają się w języku niemieckim. Test składa się z 25 pytań zamkniętych. Uczniowie z największą liczbą punktów zostaną zakwalifikowani do II etapu, który odbędzie się 21 marca.
Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu.
Opracowała Jolanta Żabka

Z ŻYCZENIAMI W HOSPICJUM

    Dziś nasz Święty Mikołaj (Mateusz Jagoda) wraz z dwoma elfami  (Ania Koper i Patrycja Grzelecka) i opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedził płockie Hospicjum Caritas, aby złożyć świąteczne życzenia i podarować chorym drobne upominki.

 

"PAKA DLA RODAKA" - fotorelacja

    Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku  zaangażowali się w akcję charytatywną „Paka Dla Rodaka”, organizowaną przez Fundację Rozwoju Mikrospołeczności „Per Aspera Ad Astra”.
    Jak wiemy, ww. przedsięwzięcie polega na zorganizowaniu w placówkach oświatowych zbiórki żywności oraz środków chemicznych i zabawek, a następnie segregacji i pakowaniu ich w odpowiednie kartony. Tak przygotowane paczki wędrują do naszych Rodaków w różnych krajach. W tym roku prezenty powędrowały do rodzin mieszkających na Ukrainie.


    Jednym ze sponsorów wyjazdu był Mariusz Bieniek – Starosta Płocki.
    Podróż w składzie: p. Marzena Markiewicz, p. Wioletta Róg, Michał Goszczyński, Klaudia Spryszyńska, Marta Rucińska, rozpoczęliśmy 12 grudnia br. Po pożegnaniu nas przez Prezydenta Miasta Płocka wyruszyliśmy w długą drogę.
   Pierwszym punktem wyjazdu było spotkanie z prezes Żytomirskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie, panią Wiktorię Laskowską-Szczur. Po ciepłym powitaniu udaliśmy się na krótki spacer po Żytomierzu. Wieczorem czekała na nas niezwykle wzruszająca niespodzianka; koncert kolęd i pastorałek, w wykonaniu uczniów polskich szkół na Ukrainie. Po części artystycznej wręczyliśmy uczestnikom prezenty i złożyliśmy świąteczne życzenia. Drugi dzień rozpoczęliśmy od przyjazdu do Berdyczowa. Tu powitał nas przeor klasztoru. Po wysłuchaniu wykładu na temat historii miasta i zakonu udaliśmy się do Muzeum Josepha Conrada w Berdyczowie. Na koniec wręczyliśmy zebranym Rodakom przywiezione prezenty i wspólnie zaśpiewaliśmy polskie kolędy. Po powrocie do Żytomierza kontynuowaliśmy obdarowywanie paczkami, ale tym razem odwiedzając Polaków w ich domach.
   Tu również nie brakowało serdecznych powitań, czułych słów i wzruszających opowieści. Kolejnego dnia rankiem wyruszyliśmy do Lwowa. Po przyjeździe i zakwaterowaniu mieliśmy czas na zwiedzanie i podziwianie uroków lwowskiej starówki. Następny dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu na Cmentarz Łyczakowski, gdzie złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze na grobach polskich żołnierzy. W atmosferze zadumy udaliśmy się na mszę św. Potem już tylko krótka chwila na pamiątkowe zdjęcia i droga powrotna do Płocka.
    Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich rodzin, przyjaciół, znajomych, jednak czas spędzony z Rodakami, chwile wspomnień, łzy wzruszenia pozostaną z nami  na zawsze.
Następna akcja już za rok .
Marzena Markiewicz

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

     19 grudnia 2018 roku nasza szkoła po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. Symbolizuje ono najwyższe wartości, które są ważne dla każdego człowieka, czyli miłość, przyjaźń i braterstwo. Przedstawiciele naszej szkoły: Patrycja Pańczyk, Natalia Krystecka, Zuzanna Strzelczak, Natalia Fuksińska, Wiktor Ablewski oraz Michał Goszczyński wraz z panią Wiolettą Róg i panią wicedyrektor Elżbietą Milewską mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie przygotowane przez zuchy, harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920 roku.

Po zakończonym występie odbyło się przekazywanie Światełka Pokoju, które zostało przewiezione do naszej szkoły z Zespołu nr 5 w Płocku. Światło to zagości na szkolnych stołach wigilijnych, by nieść radość z przyjaznych chwil oraz by otworzyło nasze serca   w tych świątecznych dniach.

Zuzanna Strzelczak

XXX edycja konkursu „Stół pięknie nakryty”

 
„Stół wigilijny dla niepodległej”.
 
Konkurs odbył się 18 grudnia 2018 r. ( wtorek)
 
Celem konkursu było upamiętnienie 100.rocznicy Odzyskania Niepodległości, popularyzowanie i podtrzymywanie tradycji wigilijnych, rozwijanie pomysłowości i twórczej aktywności uczniów, wymiana doświadczeń oraz integracja społeczności szkolnej.
 
Przy ocenie zostały uwzględnione następujące kryteria:
  •            Pomysłowość, wrażenie ogólne.
  •            Nawiązanie do tradycji.
  •            Kolorystyka, estetyka i profesjonalizm.
  •            Prezentacja stołu.
  •            Świąteczny wizerunek uczestników.
 
                 Jury wyłoniło trzech laureatów:
 
I miejsce -   klasa II Tżiug – Bartłomiej Janiak i Karol Marecki – stolik nr 3
II miejsce – klasa II Tżiug – Aleksandra Staniszewska i Dominika Cieplucha –stolik nr 7
III miejsce – klasa I Tżiug – Julia Sobczyńska i Anna Smykowska – stolik nr 1
 
I trzy wyróżnienia:
 
Klasa I Tżiug – Jakub Kwiatkowski i Maciej Smyczyński – stolik nr 2
Klasa III Tżiug – Aleksandra Krauze i Angelika Rzepnikowska – stolik nr 4
Klasa III Tżiug – Anita Noworacka i Aleksandra Wujcik - stroik nr 8
 
Gratulujemy również pozostałym uczniom:

Sandrze Lewandowskiej, Oliwii Zaborowskiej, Natalii Brudzyńskiej i Marysi Pankowskiej.

TORUŃSKIE BOMBKI I PIERNIKI

      W poniedziałkowy poranek 10 grudnia 2018 roku uczniowie klas 1TI, 1Tw, 1Tgr, 2Tg i 3Tg wraz z opiekunami p. Elżbietą Milewską, p. Lidią Caban, p. Alicją Jędrzejak oraz p. Anną Kiełbasa wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją rozmowy.


Wizytę w mieście Mikołaja Kopernika  zaczęliśmy od zajęć w Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach ze srebrzenia bombek oraz zajęciach z kuchni molekularnej. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, nie mogło zabraknąć również wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika.
      Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie i zdobienie  przez uczniów pierników, zgodnie z tradycyjną recepturą, w Toruńskiej Piekarni Mistrza Bogumiła. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na posiłek, na który udaliśmy się do naleśnikarni Manekin. Najedzeni, radośni, pełni wrażeń i uśmiechnięci wróciliśmy do Płocka.
Anna Kiełbasa

AKCJA "PAKA DLA RODAKA"

     W dniu 10 grudnia 2018 roku w płockiej Szkole Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej Sygietyńskiej, uczniowie naszej szkoły wraz z innymi przedstawicielami szkół przystąpili do segregowania, a następnie pakowania artykułów zebranych w swoich placówkach, w ramach akcji „PAKA DLA RODAKA”.


Wkrótce szczegółowe informacje na temat akcji.
Wszystkim serdecznie dziękujemy

WOLONTARIUSZE NA PODIUM

     Przedstawiciele naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza "Jestem dla innych" (Patrycja Pańczyk, Klaudia Misztal, Emilia Unierzyska, Sara Tyrajska) wraz z opiekunami (p. Wiolettą Róg i p. Anną Jeziórską) uczestniczyli w finale konkursu „Wolontariat - budowanie lokalnej solidarności społecznej” realizowanego w ramach programu „Działaj Lokalnie - w powiecie płockim”. Podczas gali podsumowującej program „Działaj Lokalnie - w powiecie płockim”, która odbyła się dziś w Starostwie Powiatowym w Płocku otrzymaliśmy tytuł laureata w kategorii "Wolontariat grupowy" oraz nagrodę rzeczową w postaci sprzętu nagłaśniającego. Celem konkursu było wyróżnienie osób indywidualnych oraz grup podejmujących wolontarystyczną aktywność na rzecz społeczności lokalnej powiatu płockiego.

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies