bergerowa ulotki 4.jpgIMG_0412.jpgbergerowa ulotki 3.jpgIMG_0418.jpgcontrast3.jpgbergerowa ulotki 1.jpgIMG_0406.jpgIMG_0408.jpgIMG_0414.jpgcontrast5.jpgIMG_0407.jpgbergerowa ulotki 7.jpgIMG_0413.jpgbergerowa ulotki 2.jpgcontrast4.jpg

QUIZ MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY

         8 czerwca 2018 roku przedstawiciele wszystkich klas pierwszych rywalizowali ze sobą podczas quizu matematyczno-przyrodniczego. Składał się on z 3 części:

  • w pierwszej 5 osobowe drużyny miały za zadanie wykonać i omówić dowolne doświadczenie chemiczne, fizyczne lub biologiczne;
  • w drugiej uczniowie zmagali się z pytaniami z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych;
  • trzecią częścią były kalambury dotyczące pojęć matematycznych, chemicznych, biologicznych, fizycznych i geograficznych.

       Uczniowie zaprezentowali jury oraz licznie zgromadzonej publiczności precyzyjnie przygotowane oraz pomysłowe doświadczenia. Pojawiły się m.in.: „Węże Faraona”,, „Ogień! Ogień! Jak ugasić kolegę?” „Czy olej ma gęstość mniejszą od wody?”


       Dodatkową atrakcją było przedstawienie wielu efektownych eksperymentów przez Panią Dyrektor Elżbietę Milewską ( aż cud, że drugie piętro jeszcze stoi).
Moglibyśmy tak oglądać eksperymenty w nieskończoność, ale przyszedł czas na część drugą . Drużyny poradziły sobie świetnie z różnorodnymi pytaniami, a  walka była bardzo  wyrównana. Kalambury natomiast były świetną zabawą, której towarzyszyło dużo śmiechu. Okazuje się, że wcale nie jest łatwo przedstawić np. „Szybkość reakcji chemicznej” czy „Emigrację zarobkową”.
       Ostatecznie, po podsumowaniu wszystkich części zwyciężyła drużyna klasy 1ti, na drugim miejscu uplasowała się klasa 1 tw (zdobywając tylko 1 punkt mniej), trzecie miejsce przypadło klasie 1tg a czwarte klasie 1thr. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za wspaniałą zabawę i walkę fair play.

 Zespół matematyczno-przyrodniczy

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies