IMG_0407.jpgIMG_0412.jpgbergerowa ulotki 4.jpgbergerowa ulotki 7.jpgIMG_0408.jpgcontrast4.jpgIMG_0414.jpgIMG_0413.jpgIMG_0406.jpgbergerowa ulotki 1.jpgcontrast3.jpgbergerowa ulotki 2.jpgcontrast5.jpgbergerowa ulotki 3.jpgIMG_0418.jpg

WRÓCILIŚMY...

    Piękna, słoneczna, pogoda sprzyjała nam ostatniego dnia wycieczki. W Olsztynie wędrowaliśmy kopernikańskim szlakiem. To właśnie w Zamku Kapituły Warmińskiej mieszkał i pracował słynny polski uczony. Astronomiczna tablica doświadczalna z 1517 roku, wyeksponowana na zamku, została prawdopodobnie wykonana własnoręcznie przez Mikołaja Kopernika. Krótką pogawędkę z astronomem odbyła Pani Elżbieta Milewska. O czym rozmawiali? Zdaje się, że Kopernik został zaproszony na dzień otwarty do naszej szkoły :-).

P4180325 

     Z Olszyna udaliśmy się do Działdowa. Wizyta w Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżackiego pozwoliła nam prześledzić dzieje zakonów rycerskich – głównie krzyżackiego. Poznaliśmy sposoby prowadzenia bitew, uzbrojenie rycerskie, tajniki kuchni zamkowej oraz pozostałe realia życia codziennego mieszkańców zamków i miast średniowiecza. Niektórzy przetestowali skuteczność żelaznych pęt i „zakosztowali” widoku zza zamkowych krat więzienia. Może przydałoby się co niektórych zostawić w okowach na dłużej? Mowa oczywiście o nauczycielach ;-).

 P4180351

     Wróciliśmy do Płocka nieco zmęczeni, ale uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń. Kilka zdjęć z wczorajszego dnia (18.04) wycieczki poniżej.

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies