IMG_0408.jpgIMG_0412.jpgcontrast5.jpgIMG_0407.jpgbergerowa ulotki 1.jpgcontrast4.jpgIMG_0413.jpgcontrast3.jpgbergerowa ulotki 3.jpgIMG_0406.jpgbergerowa ulotki 4.jpgIMG_0418.jpgIMG_0414.jpgbergerowa ulotki 7.jpgbergerowa ulotki 2.jpg

ZACZĘŁO SIĘ W POPIELNIE...

     Popielno położone w centrum Puszczy Piskiej, w otoczeniu mazurskich jezior: Bełdany, Mikołajskie, Śniardwy i Wartołty, było pierwszym celem wycieczki uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Pracownicy Polskiej Akademii Nauk, realizujący w Popielnie program ratowania zasobów przyrodniczych, opowiedzieli o swojej działalności i dali sposobność bliskiego spotkania z bobrami, konikami polskimi, jeleniami i żubrobizonem (wyjątkowym okazem hybrydy trójrodzajowej: bizona, krowy czerwonej i żubra).

    Poniedziałkowa (16.04) wizyta na terenie Stacji Badawczej w Popielnie była doskonałym początkiem trzydniowego podróżowania po Warmii i Mazurach. Uczestnikami wyjazdu są uczniowie klas technikum weterynarii, technikum informatycznego, technikum architektury krajobrazu i technikum rolniczego. Opiekunami są Panie: Elżbieta Milewska, Bożena Dzierżanowska, Mirosława Winiarska i Małgorzata Kikolska. Wszyscy serdecznie pozdrawiają i obiecują kolejną opowieść o niezwykłościach Polski północno-wschodniej.

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies