bergerowa ulotki 2.jpgIMG_0406.jpgIMG_0414.jpgIMG_0412.jpgcontrast5.jpgcontrast3.jpgIMG_0418.jpgIMG_0407.jpgIMG_0413.jpgbergerowa ulotki 4.jpgbergerowa ulotki 1.jpgcontrast4.jpgbergerowa ulotki 7.jpgbergerowa ulotki 3.jpgIMG_0408.jpg

RAJD POWITANIE WIOSNY Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     W marcu grupa z SKKT PTTK TROPOS uczestniczyła w rajdzie POWITANIE WIOSNY, który odbył się  z okazji 100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Młodzież minutą ciszy uczciła pamięć tych, którzy zginęli za wolność ojczyzny oraz zapaliła znicze na CMENTARZU GARNIZONOWYM i  przy PŁYCIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA. Po wiosenno- zimowej wędrówce wzdłuż WISŁY i rozgrzewce na siłowni, wszyscy z zachwytem podziwiali kompleks zabudowań  STAROKATOLICKIEGO KOŚCIOŁA MARIAWITÓW. Neogotycki charakter świątyni i klasztoru podkreślają ostrołukowe, dwudzielne okna.Następnie przy pomniku BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO I JEGO WOJÓW przypomnieliśmy sobie historię najstarszego miasta na Mazowszu („cudze chwalicie swego nie znacie…”).

Na STARYM RYNKU w Płocku rozpoznawaliśmy, znane nam z historii style architektoniczne. Przewodnik PTTK pani Maria Dobrzeniecka przy SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, opowiedziała nam historię objawień siostry Faustyny w Płocku. Na zakończenie spaceru zwiedziliśmy BAZYLIKĘ KATEDRALNĄ. Podziwialiśmy nie tylko DRZWI PŁOCKIE, polichromię, ołtarze, ale także odnowioną KAPLICĘ KRÓLEWSKĄ oraz najnowsze epitafium poświęcone ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM. Temperatura zimowa na rajdzie spowodowała, że wędrówkę zakończyliśmy przy gorącej herbacie… Na rajdzie z okazji 100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI grupa z SKKT PTTK TROPOS zajęła w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zaszczytne II miejsce! W rajdzie wzięli udział uczniowie z klas: IIż, IIi, IIIż, IIIh pod opieką pani Joanny Wróblewskiej oraz przewodnik PTTK pani Marii Dobrzenieckiej.

 

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies