contrast4.jpgIMG_0418.jpgbergerowa ulotki 3.jpgIMG_0414.jpgIMG_0406.jpgbergerowa ulotki 4.jpgIMG_0407.jpgcontrast3.jpgbergerowa ulotki 2.jpgIMG_0412.jpgcontrast5.jpgbergerowa ulotki 1.jpgIMG_0413.jpgIMG_0408.jpgbergerowa ulotki 7.jpg

Wyniki turnieju League of Legends

wyniki

Dzień otwarty 16 marca

    Niezwykle pracowity dzień zakończony. Dziś gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów i ich rodziców. Serdecznie dziękujemy, że chcieliście nas poznać. Mamy nadzieję, że już za kilka miesięcy dołączycie do naszej szkolnej społeczności.

WIELKANOCNE STROIKI

      Dziś w naszej szkole odbyła się XXIX edycja konkursu „Stół pięknie nakryty. Wielkanocne stroiki, które zachwycą”. Celem konkursu było popularyzowanie i podtrzymywanie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie pomysłowości i twórczej aktywności uczniów oraz integracja społeczności szkolnej. Przy ocenie zostały uwzględnione następujące kryteria:

 • - nawiązanie do tradycji,
 • - pomysłowość i samodzielność,
 • - nowoczesność,
 • - zgodność z tematyką,
 • - elegancja.

Jury wyłoniło trzech laureatów:

 • I miejsce - klasa II tgr - stroik nr 2
 • II miejsce – klasa III tg - stroik nr 3
 • III miejsce – klasa IV thi - stroik nr 8

I trzy wyróżnienia:
Klasa II tw - stroik nr 10
Klasa I ti – stroik nr 5
Klasa II ti – stroik nr 6

     Gratulujemy również pozostałym klasom:
III thi, I tw, IV tw, IV trak.
     Dziękujemy wychowawcom w/w klas za zaangażowanie swoich uczniów w przygotowanie sroików wielkanocnych, które zastaną przekazane przez Szkolny Klub Wolontariusza podopiecznym Hospicjum Stacjonarnego Caritas w Płocku.
(Koło Żywieniowe).

WĘDRÓWKĄ JEST ŻYCIE CZŁOWIEKA...

     Do wspólnego wędrowania zaprasza SKKT PTTK "TROPOS".

Najbliższy rajd (powitanie wiosny) już w sobotę 17 marca, kolejny - "Rajd do miejsc pamięci narodowej" - 14 kwietnia. Zapisy na kwietniowy rajd przyjmuje opiekun Koła - Pani Maria Dobrzeniecka - do środy 4.04.

20180315 133826

Międzynarodowy Dzień Liczby π

    Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby π. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.Krótki apel przygotowała młodzież pod kierunkiem p. Anny Kiełbasy i p. Bożeny Dzierżanowskiej.

Pogrzeb Ś. p. ks. kan. Wincentego Szmyta

„Nie żyjemy, aby umierać, ale umieramy, aby żyć wiecznie”

(Michael Buchberger)

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
że 14 marca 2018 roku
w wieku 80 lat odszedł do Pana

Ś. p. ks. kan. Wincenty Szmyt

- nasz wieloletni nauczyciel religii i prawdziwy Przyjaciel.
Człowiek skromny, szlachetny, życzliwy, zawsze gotowy do pomocy.
Ks. kan. Wincenty Szmyt zawsze pamiętał o społeczności  
Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej
wyrazem czego była obecność na szkolnych Wigiliach, Dniach Edukacji Narodowej czy kolejnych Jubileuszach.
Wraz z Jego odejściem tracimy wielkiego i zasłużonego człowieka
oraz Przyjaciela.

Niech spoczywa w pokoju!

    ksiadz1

    Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Wincentego Szmyta odbędą się w poniedziałek (19 marca). Rozpocznie je Msza Święta w kościele par. św. Józefa w Płocku sprawowana pod przewodnictwem bp. Piotra Libery o godz. 11.00. Poprzedzi ją różaniec za zmarłego o godz. 10.30. Natomiast po Mszy Świętej trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie przewieziona do kościoła par. św. Stanisława Kostki w Pułtusku, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się Msza Święta w intencji śp. ks. Wincentego Szmyta sprawowana pod przewodnictwem bp. Romana Marcinkowskiego. Ciało z trumną zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym. (diecezjaplocka.pl)

WIELKANOCNE STROIKI - KONKURS

wielkanoc

Gdy nadejdzie Wielkanocny poranek niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek.
Mazurków kajmakowych, bazi srebrzystych,
bogatego zająca i kurczaczków puszystych,
świątecznego nastroju, biesiady obfitej,
lukrowego baranka, a w dyngusa - głowy wodą zmytej!

   
ZAPRASZAMY uczniów naszej szkoły z klas: I, II, III, IV  do uczestnictwaw XXIX edycji konkursu „Stół pięknie nakryty” „Wielkanocne stroiki, które zachwycą”.

    Konkurs odbędzie się 15 marca 2018 r. (czwartek), od godz. 9:00 na holu głównym. Celem konkursu jest popularyzowanie i podtrzymywanie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie pomysłowości i twórczej aktywności uczniów oraz integracja społeczności szkolnej.

Zasady konkursu:

 • stroik świąteczny przygotowują poszczególne klasy z własnych materiałów i przynoszą na stół ekspozycyjny o godz. 9:00;
 • wychowawcy proszeni są dopilnowanie realizacji projektu;
 • w  każdym stroiku obowiązkowo powinny wystąpić: symbole świąteczne i elementy dekoracyjne własnoręcznie wykonane;
 • wskazane jest połączenie tradycji z nowoczesnością;
 • komisja konkursowa rozpocznie ocenę o godz. 10:00;

Podczas oceny będą uwzględniane następujące kryteria:

 • nawiązanie do tradycji,
 • pomysłowość i samodzielność,
 • nowoczesność,
 • zgodność z tematyką,
 • elegancja.                   

Jury wyłoni  trzech laureatów.

    Konkurs zakończy się pokazem świątecznych stroików dla uczniów naszej szkoły i gimnazjalistów goszczących u nas 16 marca 2018 roku podczas Dnia Otwartego. Mamy nadzieję, że wykonane prace staną się inspiracją do własnych pomysłów, dzięki czemu zbliżające się Święta Wielkanocne będą miały bardziej niż zwykle uroczystą oprawę.

    Stroiki zastaną przekazane przez Szkolny Klub Wolontariusza podopiecznym
Hospicjum Stacjonarnego Caritas w Płocku.

SPRÓBUJCIE STWORZYĆ SWÓJ ORYGINALNY STYL

Organizatorzy : Koło Żywieniowe

BIBLIOTEKA ZAPRASZA - CZEKAJĄ NOWOŚCI WYDAWNICZE

     Przypominamy, że w naszej bibliotece możecie znaleźć bogatą ofertę nowości wydawniczych. Dzięki dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 630 książek, które w znacznym stopniu podniosły atrakcyjność naszych zbiorów.

Wśród nich na pewno znajdziecie te tytuły, których oczekiwaliście, polecaliście i  wskazywaliście  w trakcie Waszych zeszłorocznych wyborów czytelniczych, ale także wiele innych. Cieszy nas ich różnorodność, każdy znajdzie właściwą lekturę dla siebie. Są to głównie pozycje literatury młodzieżowej,  powieści obyczajowe i historyczne, kryminały, fantastyka, reportaże, poradniki, książki popularno-naukowe i wybrane pozycje lektur. Zachęcamy do lektury, zapraszamy do biblioteki.

Poniżej, w załączniku lista książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

.logo

Dzień dawcy szpiku

szpik

Ty też możesz uratować komuś życie. To już dzisiaj. Zapraszamy.

 

II MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O FRANCJI, NIEMCZECH, ROSJI I WIELKIEJ BRYTANII

     21 lutego 2018 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii pod patronatem Starosty Płockiego Pana Mariusza Bieńka. W konkursie wzięła udział drużyna Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku w składzie: Joanna Kobuszewska 3th, Albert Chodorowski 3ti, Mateusz Suwała 2tr. Opiekę nad reprezentacją naszej szkoły sprawowała p. Magdalena Kijek.
     Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu zawierającego pytania dotyczące ogólnej wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Rosji i Francji, a drugi na udzieleniu ustnych odpowiedzi na wylosowane pytania o tej samej tematyce.


    Nasi uczniowie zdobyli 57,5 pkt, co uplasowało zespół na II miejscu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Serdeczne gratulacje dla reprezentacji naszej szkoły.


     Magdalena Kijek

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

     21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.Podczas dzisiejszych lekcji języka polskiego uczniowie klas drugich (2 tgr, 2 ti i 2 tw) poznali historię tego święta oraz sprawdzali swoją znajomość poprawnej polszczyzny.Jednak największą radość sprawiła wszystkim rywalizacja podczas gry w kalambury.Jak widać lekcje języka polskiego nie muszą być nudne.

ZAPRASZAMY

Document-page-002

WESOŁA LOGIKA

      W dniu 19.02.2018 r. został przeprowadzony finał XIV edycji szkolnego konkursu matematycznego WESOŁA LOGIKA. Zwyciężył uczeń klasy III Thi Michał Górecki, drugie miejsce zajęli ex aequo Paulina Morawska z klasy III Trak i Kamil Mioduski z klasy II Ti. Wyróżnienie zdobył Albert Chodorowski z klasy III Thi. Wszyscy zostaną nagrodzeni dyplomami, ocenami cząstkowymi z matematyki i drobnymi nagrodami rzeczowymi. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs przygotowały panie:  Bożena Dzierżanowska i Anna Kiełbasa.

Rozstrzygnięcie konkursów

     19 lutego 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez szkolną bibliotekę. W konkursie FANTASTYCZNYM dotyczącym znajomości książek, takich jak „Harry Potter”, „Władca Pierścieni”, „Wiedźmin” i „ Hobbit” wzięło udział 8 osób.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa, pogłębianie zainteresowań i rozwój kreatywności. Musimy przyznać, że poziom wiedzy uczestników w trakcie realizacji kolejnych zadań był wyrównany. W przygotowaniu zagadnień do konkursu brali udział Wasi koledzy Kacper Gruza i Radosław Młotkowski, którym serdecznie dziękujemy.
Zwycięzcami zostali:

 •  I miejsce Zuzanna Strzelczak - klasa  I tw
 • II miejsce Dominik Kowalski -  klasa IV tr
 • III miejsce ex  aequo Joanna Kobuszewska - III th i  Michał Górecki klasa - III Ti

    W dniach od 14 do 16 lutego  w bibliotece szkolnej trwał quiz walentynkowy ,,Pary literackie na ekranie”. Zadanie polegało na rozpoznaniu poszczególnych bohaterów literackich i odpowiednim skojarzeniu par, a także podaniu autora i tytułu książki.

Skoro walentynki, to oczywiście należało rozpoznać 14 par (podpowiedzią były kadry z filmów). Wyzwanie podjęło 26 uczniów.  Wśród  uczestników, którzy udzielili wszystkich prawidłowych odpowiedzi (22 osoby) wylosowaliśmy nagrody książkowe, oczywiście z miłością w tle. Szczęśliwcami okazały się: Patrycja Grodzicka z klasy III tak,  Marta Jezierska z klasy III tw i Anna Ciska również z klasy III tak.

Oprac. Sylwia Ziembicka

DOBRY PRZYKŁAD

       Nasz nauczyciel – Pan Jarosław Politowski – został zwycięzcą I edycji Amatorskiego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa MCH „Stara Betoniarnia” w Gostyninie. Zawody odbyły się w sobotę 17 lutego.

Gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy za dobry przykład fizycznej aktywności i sportowej rywalizacji!

E-SPORT

    Reprezentacja naszej szkoły, w ramach przygotowań do Międzyszkolnej Ligi e-Sportowej, zmierzyła się towarzysko z ekipą z „Elektryka”. Zespoły rywalizowały w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie w Płocku. Chłopcy grali w „Counter Strike” – walka była zacięta i co najważniejsze w ramach E-sportowej rywalizacji. Szkołę reprezentowali: Kierzkowski Jakub, Kalinowski Marcin, Jóźwiak Marcin, Dębowski Dominik, Giliński Michał.

    Szczególne podziękowania za zaproszenie dla opiekuna grupy z „Elektryka” p. Piotra Kulińskiego.

Z e-sportowym pozdrowieniem,
Krzysztof Kamiński

STUDNIÓWKA 2018

     W sobotni wieczór, 03 lutego 2018 roku, młodzież, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście spotkali się na balu studniówkowym tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Były przemówienia, podziękowania, życzenia, wspólne pamiątkowe fotografie i pięknie odtańczony polonez.
     Uroczysty bal w „Złotej Komnacie” rozpoczął się od wystąpienia uczniów klas czwartych – Elżbiety Mazurowskiej i Kamila Chorzewskiego. W imieniu swoich kolegów i koleżanek dziękowali oni dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za opiekę, przekazywaną wiedzę i umiejętności oraz cały trud wychowawczy. W imieniu rodziców przemówiła pani Brygida Mazurowskawyrażając wdzięczność za wkład pracy nauczycieli w wychowanie młodzieży. Uczniom życzyła zdanego egzaminu maturalnego oraz wielu innych sukcesów życiowych.


     Oficjalnego otwarcia uroczystości, na przysłowiowe „100 dni przed maturą”,  dokonał pan Jacek Kłosiński – dyrektor Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Coraz szybciej zbliżacie się do mety, jaką jest ukończenie szkoły i egzamin maturalny. Czas zacznie płynąć inaczej. Jego upływu nie będą wyznaczały już dzwonki czy terminy kolejnych sprawdzianów. Przyszłość przyniesie kolejne egzaminy, być może dużo trudniejsze i ważniejsze, bo z dojrzałości, z człowieczeństwa, z zachowania wobec drugiego człowieka. Życzę Wam, abyście czas przygotowań do tych egzaminów wykorzystali efektywnie, a każdy z  nich zakończyli sukcesem – mówił. Pan dyrektor podziękował też wychowawcom, nauczycielom i rodzicom. Na ręce obecnego na uroczystości pana Lecha Dąbrowskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu złożył podziękowania dla Samorządu Powiatu Płockiego za pomoc i wsparcie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania szkoły.
     O roli szkoły w przygotowaniu do dorosłego życia oraz nadziei dotyczącej dalszych sukcesów młodzieży mówił pan Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu. Po części oficjalnej przyszedł czas na długo wyczekiwaną wspólną zabawę.

OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ 2018

     8 stycznia 2018 roku w Warszawie odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Nasza szkołę reprezentowały Klaudia Kobielska z IV thi i Natalia Antczak z III thi. Uczennice do etapu okręgowego olimpiady przygotowywała pani JoannaWróblewska.

Czas na podsumowanie projektu "PAKA DLA RODAKA 2017"

     W listopadzie 2017 roku nasza szkoła przyłączyła się do projektu "PAKA DLA RODAKA 2017". Organizatorem tak wspaniałej akcji jest FUNDACJA ROZWOJU MIKROSPOŁECZNOŚCI „PER ASPERA AD ASTRA”. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka i Wójta Gminy Szczawin Kościelny.

    Druga edycja projektu "Paka dla Rodaka" kierowana była do Polaków w Mołdawii. W akcji uczestniczyło 41 wolontariuszy, w tym uczniowie z naszej szkoły - Zuzanna Strzelczak (1 tw), Paulina Pinkowska (I tw) oraz pani Elżbieta Milewska. Fundacja przygotowała 200 paczek dla polskich rodzin, 160 słodkich paczek dla dzieci, mnóstwo gier, zabawek, książek, zeszytów i artykułów chemicznych. Nie byłoby to możliwe gdyby nie ludzie dobrego serca. Naszą szkołę do udziału w akcji zaprosił prezes fundacji pan Albert Dyna. Dziękujemy!!!
    Koordynatorami szkolnej akcji były dwie uczennice: Zuzanna Strzelczak (1 tw) i Paulina Pinkowska (I tw), działające pod kierunkiem pani Elżbiety Milewskiej. Pomocą służył Samorząd Uczniowski na czele z panią Marzeną Markiewicz. Do akcji, jaką była w naszym przypadku zbiórka oleju, włączyła się cała społeczność szkolna. Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie klasy 2tgr z panią Anną Jeziórską, 2ti z panią Sylwią Kwiatkowską, 3tw z paną Bożeną Dzierżanowską, 3thi z panią Grażyną Zwierzchowską, 4trak z panią Zdzisławą Rycyk- Lubaś, 4 thi z panem Adamem Milewskim. Dziękujemy dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom, młodzieży i ich rodzicom za organizację pomocy humanitarnej dla Polaków w Mołdawii.

 

Czytaj więcej: Czas na podsumowanie projektu "PAKA DLA RODAKA 2017"

POMAGAMY! SZKOLNA AKCJA KRWIODAWSTWA

     W mroźny poniedziałek, 8 stycznia 2018 roku, około godziny 8:00 pod szkołą pojawił się ambulans do pobierania krwi.

Wzorem lat ubiegłych nasi pełnoletni uczniowie, w liczbie około 50 osób, zgłosili się do akcji „Może pomóc mi kropelka Twojej Krwi”. Po wstępnych badaniach lekarskich do oddania krwi zakwalifikowało się 15 osób – najdzielniejszych z dzielnych. Łącznie uczniowie oddali jej aż 6,7 litra. Zatem każdy z naszych dzielnych uczniów przekazał 0,45 litra krwi, która posłuży do ratowania życia potrzebujących!

Gratulujemy humanitarnej postawy! To dzięki tym osobom realizuje się przesłanie Polskiego Czerwonego Krzyża – POMÓŻ NAM POMAGAĆ INNYM!

Sprawcą tego całego „zamieszania” był propagator zdrowego stylu życia, zasłużony pedagog, wytrwały maratończyk, wychowawca klasowy, organizator imprez sportowych, opiekun Szkolnego Koła PCK (jeszcze parę „tytułów” by się znalazło), Pan Krzysztof Kamiński.

Życzenia Świąteczne

w22017

Szkoła pachnąca świętami

     Klasa druga technikum żywienia i usług gastronomicznych przed Świętami Bożego Narodzenia zajęła się wypiekiem  i dekoracją pierniczków, a także zgłębianiem historii aromatycznego ciasta. Polska nazwa piernik pochodzi od słowa „pierny”, co oznacza pieprzny. Nazwa odnosi się do intensywnych przypraw zawartych w aromatycznych ciasteczkach.Uczniowie samodzielnie wykonali mieszankę przypraw z cynamonu, kardamonu, goździków, imbiru, ziela angielskiego, gałki muszkatołowej oraz pieprzu.

Od razu zapachniało świętami! Jedna z legend głosi, że sekretną recepturę na ciasto piernikowe zdradził Francuzom ormiański mnich, a inna, że czeladnik Niclos Czan przez pomyłkę dodał do ciasta przyprawy korzenne i w ten sposób stworzył przysmak o wyjątkowym smaku. Najstarszy zachowany polski przepis na wypiek piernika pochodzi z 1725 roku i  co ciekawe, zanotowany został nie w książce kucharskiej, ale w poradniku medycznym! Początkowo bowiem, piernik był nie tylko przysmakiem, ale i lekarstwem, które zalecano w razie niestrawności oraz w czasie przeziębienia.
     Różnokształtnych i różnokolorowych pierniczków ( najlepiej przygotowanych samodzielnie) nie może zabraknąć nie tylko na świątecznym stole, lecz także na choince. Zachęcamy do eksperymentowania twórczego z piernikiem w tle. Przy sporządzaniu i ozdabianiu pierniczków jest zaskakująco dużo zabawy!

Hotel MARRIOTT ***** i 25 Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie.

     24 listopada 2017r. uczennice klasy IV Th  miały możliwość poznania organizacji lobby recepcyjnego, oferty usług, prestiżowego hotelu Marriott***** położonego w centrum Warszawy. Ponadto w Pałacu Kultury i Nauki uczestniczyły w targach turystycznych, na których liczni wystawcy przedstawiali swoje oferty pobytowe w różnych rodzajach obiektów
hotelarskich oraz promowali  turystykę  z licznych krajów świata. Targi były okazją do poznania kultur krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Na stoiskach się pokazy taneczne, degustacje egzotycznych i lokalnych potraw,a także konkursy.


Uczennice poznały szeroką ofertę luksusowych karaibskich hoteli, uroczych pensjonatów, campingów, uzdrowisk termalnych, sanatoriów czy hoteli SPA & WELLNESS.

Oprac.
Marzena Ptasińska

Projekt „I Feel Very European Today"

       Projekt "I Feel Very European Today!" skierowany jest do uczniów szkół średnich, w wieku 15-19 lat i skupia 165 uczestników z 9 krajów. Już teraz doświadczają wyzwań związanych z byciem młodym w dzisiejszej Europie. Działania, które łączą wszystkich uczestników, pomagają im komunikować się, doświadczać i rozwijać się twórczo. Podczas realizacji zadań uczniowie będą poetami, dziennikarzami, redaktorami, reżyserami, grafikami.
      Projekt będzie trwał od września 2017 do września 2018 roku. Od października 2107, co miesiąc, uczniowie wykonują jedno zadanie. Niektóre działania będą prowadzone przez każdy kraj partnerski, a niektóre w międzynarodowych grupach mieszanych. W trakcie projektu wykorzystywane są różnorodne narzędzia ICT (Padlet, DoppelMe, Dysk Google, ppt, Answergarden, Kahoot !, itd.). Zasadniczo uczniowie będą za wszystko odpowiedzialni, ponieważ wierzymy w nich i chcemy, aby ich umiejętności i kreatywność ewoluowały w trakcie projektu.
Wypracowane materiały są na bieżąco umieszczane na:
Twinspace, https://twinspace.etwinning.net/45660/home
Youtube, https://www.youtube.com/watch?v=2epyLVeDttI Padlecie https://padlet.com/sandra_horvatic/zwiqejmgy8dj.
Pod koniec projektu wszyscy uczestnicy wypełnią ankietę.

magda

Czytaj więcej: Projekt „I Feel Very European Today"

© 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies