IMG_0418.jpgIMG_0412.jpgbergerowa ulotki 1.jpgcontrast5.jpgIMG_0413.jpgbergerowa ulotki 3.jpgIMG_0406.jpgbergerowa ulotki 4.jpgIMG_0408.jpgbergerowa ulotki 7.jpgcontrast4.jpgcontrast3.jpgbergerowa ulotki 2.jpgIMG_0407.jpgIMG_0414.jpg

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.
 
      Jak informuje Fundacja: "W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce odbędą się liczne imprezy czytelnicze    - spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży, bajkowe parady i festyny, konkursy literackie i plastyczne, przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. Tradycyjnie zaczynamy od czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
     W tym roku do akcji przystąpiła również młodzież z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej. Uczniowie działający w Szkolnym Klubie Inicjatyw Twórczych wraz z opiekunami - p. Anną Jeziórską i p. Wiolettą Róg przygotowali inscenizację "Czerwonego Kapturka" dla dzieci z płockiego Miejskiego Żłobka Nr 2.


      W bajkowy świat wprowadziła maluchów nie tylko kolorowa scenografia, bajkowe stroje, ale przede wszystkim rymowana opowieść o Czerwonym Kapturku, jego Rodzicach, Babci, Wilku i Doktorze, który ratuje naszych bohaterów z opresji. Wydarzenia na scenie komentowały dwa wesoły Elfy, a dzielne zwierzątka zaprosiły widzów do wspólnego śpiewu i tańca. Okazuje się, że czytanie znanej bajki z jej słowno - muzyczną inscenizacją sprawiło dzieciom wielką radość, co dało się zauważyć w ich spontanicznych reakcjach, "komentarzach" i śmiechu.

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies