bergerowa ulotki 7.jpgbergerowa ulotki 3.jpgbergerowa ulotki 1.jpgIMG_0408.jpgIMG_0406.jpgIMG_0414.jpgIMG_0418.jpgbergerowa ulotki 2.jpgcontrast5.jpgIMG_0407.jpgcontrast3.jpgbergerowa ulotki 4.jpgcontrast4.jpgIMG_0412.jpgIMG_0413.jpg

LOGOS AND HOPE, CZYLI „BLISKIE SPOTKANIE Z...”

          18 maja do Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku zawitała czteroosobowa i różnorodna narodowościowo grupa, której członkowie służą na pokładzie misyjnego statku Logos Hope. Statek należy do chrześcijańskiej organizacji Operation Mobilization, posiadającej swoje przedstawicielstwa w 110 krajach świata.

Flagowym projektem realizowanym przez OM jest służba na morzu. Od 1970 roku cztery statki misyjne (Logos, Doulos, Logos II, Logos Hope) odwiedziły w sumie więcej niż 480 portów w przeszło 150 krajach i przyjęły na pokład ponad 46 milionów gości. Obecnie w służbie aktywny jest największy i najnowszy Logos Hope.


       Na pokładzie zamieszkuje międzynarodowy zespół wolontariuszy – misjonarzy. W każdym porcie statek spędza kilka tygodni i w tym czasie realizuje różnorodne projekty ewangelizacyjne i humanitarne. Misjonarze ze statku działają we współpracy z miejscowymi Kościołami chrześcijańskimi, niosąc miłość i nadzieję mieszkańcom odwiedzanego kraju. Statek, jako największa na świecie pływająca księgarnia, jest okazją dla tysięcy ludzi w różnych częściach świata, aby zaopatrzyć się w tanią, dobrej jakości literaturę chrześcijańską i edukacyjną.

          Nasi goście: Amelia Vine (Walia), Mateus Menezes (Brazylia), Yeasel Jo (Korea Południowa) i John Hernandez (Aruba) dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi ze statkiem LOGOS HOPE i planami na przyszłość. Spotkanie było, dla uczniów Zespołu Szkół im. Leokadii Bergeorwej, doskonałą okazją, aby praktykować komunikację w języku angielskim.

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies