bergerowa ulotki 3.jpgbergerowa ulotki 7.jpgcontrast3.jpgIMG_0413.jpgIMG_0406.jpgIMG_0408.jpgcontrast5.jpgcontrast4.jpgIMG_0407.jpgbergerowa ulotki 2.jpgIMG_0418.jpgbergerowa ulotki 4.jpgbergerowa ulotki 1.jpgIMG_0412.jpgIMG_0414.jpg

DZIEŃ EUROPEJSKI 2018

     17 maja 2018 odbył się Dzień Europejski zorganizowany przez p. Monikę Orzechowską i p. Magdalenę Kijek w ramach projektu „Włącz Myślenie”. W zabawie uczestniczyło siedem 3-osobowych drużyn wytypowanych przez nauczycieli języków obcych. Najpierw uczestnicy obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się m. in. ile jest języków na świecie, z jakiego języka pochodzi powiedzenie „na zdrowie”, co to jest Esperanto, iloma językami władał Jan Paweł II.

Następnie każda drużyna przygotowała plakat pod hasłem „Kto języki obce zna, łatwiej potem w życiu ma.” Kreatywność i talent autorów prac można podziwiać zwiedzając wystawę plakatów w holu głównym szkoły. Finałem spotkania był quiz „O językach”, który uczestnicy rozwiązywali online za pośrednictwem platformy „Kahoot!”. Pierwsze miejsce zajęła Sandra Lewandowska z klasy II tg, drugie Patryk Dąbrowski z klasy II ti, a trzecie Michał Okoński również z klasy II ti. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz gratulacje z rąk Pani Dyrektor Elżbiety Milewskiej oraz organizatorek.
Opracowanie: Magdalena Kijek

© Głowacki Marcin 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies