Ludzie coraz większą wagę przykładają do tego, aby nasze zęby wyglądały estetycznie, aby móc błyszczeć pięknym i zdrowym uśmiechem. Bardziej przekonujemy się również do tego, że nasze uzębienie ma wiele wspólnego z naszym ogólnym zdrowiem oraz prawidłowym funkcjonowaniem całego organizmu człowieka. Braki w uzębieniu mogą skutkować poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Chociaż problemy tego typu trapią sporą część społeczeństwa, zarówno protetyka, jak i implantologia jest w stanie pomóc nam uzyskać zdrowy uśmiech.

Jeżeli pragniemy zdecydować się wkrótce na implanty zębów Warszawa może być świetnym miejscem, gdzie z pewnością odnajdziemy mnóstwo renomowanych gabinetów. Jako, że istotna jest także cena, warto zajrzeć wcześniej do Internetu i zorientować się, jak wyglądają ceny poszczególnych usług w różnych miejscach, co pozwoli nam przekonać się, które oferty uważać za atrakcyjne, a które wręcz przeciwnie – za nieopłacalne.

Implanty zębowe – ogólna i krótka charakterystyka

Jeżeli chodzi o wygląd, implanty zębowe mogą przypominać nam chociażby śrubę lub tuleję. Te zwykle są produkowane z czystego tytanu, gdyż właśnie ten pierwiastek jest najlepiej tolerowany przez nasz organizm, a dodatkowo pozwala na połączenie kości z implantem. Ponadto, świetnie poradzi on sobie ze wszelkimi obciążeniami, jakie muszą znosić korzenie zębów.

Ząb, który zostanie osadzony na implancie, może wyglądać niemal tak samo, jak ten naturalny. Metalowe elementy implantu będą dobrze schowane dzięki dziąsłom oraz powierzchni ceramicznej korony. Ważne jest bowiem to, aby nowy ząb niczym nie różnił się od tych pozostałych. Stomatolog zatem musi bardzo się postarać, aby tak dobrać jego estetyczne walory, aby wszystkie razem tworzyły spójną całość.

Konieczne jest spełnienie kilku warunków, aby implant stomatologiczny mógł na dobre przyjąć się w naszym organizmie. Są to oczywiście kryteria kwalifikacji do zabiegu, odpowiednia dbałość o wszelkie procedury chirurgiczno-protetyczne, a także najwyższy poziom współpracy między pacjentem, a lekarzem. Konieczne jest zatem uzyskanie osteointegracji, która to jest z kolei procesem gdy implant łączy się z kością. Dzięki temu, całość ma stabilną konstrukcją oraz możliwa staje się odbudowa zębowego braku.

Komplikacje i przeciwwskazania

Specjaliści z tej dziedziny są zdania, iż odrzucenie implantu zębowego, zazwyczaj ma podłoże w nieprawidłowej higienie jamy ustnej, paleniu tytoniu, czy też nieodpowiednio leczonej paradontozie. Osoby posiadające implanty zębów, koniecznie muszą o nie dbać – równie bardzo, tak jak i o swoje naturalne zęby. Pamiętajmy, że wysoki poziom higieny to podstawa, aby zachować implant w dobrym stanie.

Chociaż większość z nas może skorzystać z wszczepienia implantów, będziemy musieli wcześniej poznać przeciwwskazania. Może wydawać się, że jest inaczej, jednak wiek oraz choroby zębów nie stoją na drodze implantacji. Ponadto, to właśnie one są często wskazaniem do wykonania implantologicznego leczenia.

Rozwój wielu dziedzin medycyny oraz technologii sprawił, że i implantologia doświadczyła wielu ulepszeń. Niegdyś, proces tan mógł przebiegać nawet przez kilka miesięcy, natomiast dzisiaj specjalista jest w stanie wykonać implant zębowy podczas jednego dnia. Zabieg prowadzony jest w znieczuleniu – miejscowym bądź ogólnym, a wcześniej wykonuje się szereg dokładnych badań, a także diagnostykę radiologiczną.