Dziecko po narodzinach i w pierwszych miesiącach życia, posiada bardo specyficzne potrzeby. Często nawet mówi się, że do trzeciego miesiąca życia dziecka trwa czwarty trymestr ciąży. Bardzo istotną rolę w zakresie opieki nad dzieckiem odgrywają specjalne mydła do pielęgnacji skóry oraz włosów. Najwyższej jakości produkty pielęgnacyjne dla dzieci, muszą być dostosowane do potrzeb maluchów, a te wyglądają inaczej niżeli w wypadku dorosłych. Dorośli odnajdą w swych kosmetykach całkiem inne składniki. Warto sprawdzić zatem, jak dobrać kosmetyki, które kompleksowo zaopiekują się naszą skórą.

Jak wybierać naturalne kosmetyki dla dzieci?

Istotnym etapem pielęgnacji każdego dnia są higieniczne zabiegi. Z uwagi na to, ważne aby dobierać odpowiednie kosmetyki myjące. Oferty sklepów i drogerii są bardzo szerokie, dlatego rodzice niekiedy nie wiedzą, jaki produkt okaże się najlepszy. Dodatkowo, marki często kreują swoje towary jako te najlepsze, a to wcale nie ułatwia zadania, kiedy chcemy kupić mydło dla dzieci bądź szampon.

Przed zakupami, należy zorientować się, jakie cechy powinien posiadać poszukiwany kosmetyk. Najlepiej jeśli zawęzimy grono poszukiwania do grupy kosmetyków, których pochodzenie jest naturalne. Szczególnie w wypadku noworodków, bardzo istotne w codziennej pielęgnacji jest to, aby nie tylko zachować czystość, ale też dobrą kondycję naturalnej warstwy lipidowej naskórka. Dzięki naturalnym kosmetyków, zadanie to będzie możliwe.

Lipidowy płaszcz naskórka jest gwarantem prawidłowego poziomu natłuszczenia i nawodniania, a także pełni rolę bariery przed negatywnym wpływem zewnętrznych czynników. Używając mydła lub płynu z silnymi składnikami, może doprowadzić do naruszenia tej delikatnej, a przy tym bardzo potrzebnej warstwy. Z uwagi na to, naturalne mydła mineralne i roślinne, będą świetnym rozwiązaniem, w wypadku codziennych, higienicznych zabiegów dla dziecka, już w pierwszych miesiącach jego życia.

Mydełko dla niemowląt

Produkty tego typu powinny posiadać nie tylko myjące składniki, ale też naturalne emolienty, będące bardzo istotne dla zachowania nawilżenia, a także natłuszczenia naskórka. Mowa tutaj zatem o różnego typu olejach roślinnych. Najbardziej cenionymi, a przy tym stosowanymi do produkcji myjących środków, są chociażby: olej migdałowy, kokosowy, jojoba, oliwa z oliwek i szerokie grono innych. Nie można także zapomnieć o ekstraktach roślinnych i składnikach mineralnych, które także wchodzą w skład delikatnych mydeł naturalnych dla dzieci.

Mydło hipoalergiczne

Bardzo specyficzną grupą wśród młodszych i starszych dzieci są alergicy, których skóra wymaga stosowania wyjątkowo delikatnych kosmetyków, niezawierających zbędnych dodatków. Najlepiej, kiedy hipoalergiczne mydło posiada jak najkrótszy skład, a także wysoką skuteczność mycia i nawilżania. Dzięki małej ilości składników, o wiele łatwiej wykluczyć ewentualny czynnik alergenny.

Naturalne mydło do rąk dla dzieci starszych

Nie tylko noworodki i niemowlęta, ale też te nieco starsze dzieci potrzebują specjalistycznej pielęgnacji, aczkolwiek ich skóra powinna być już znacznie bardziej dostosowana do funkcjonowania w życiu codziennym. Jako, że dzieci w tym wieku mają bardzo specyficzny tryb życia, a mówiąc precyzyjniej – nieustannie się brudzą, bardzo częste mycie rąk jest wyjątkowo ważnym elementem, w kwestii utrzymania odpowiedniego poziomu higieny.

Konieczne jest, aby mydło do rąk dla dzieci zawierało ważne składniki myjące, substancje antybakteryjne o łagodnym działaniu, a przy tym też nawilżające składniki, którymi mogą być chociażby oleje pochodzenia roślinnego. Kiedy skóra dłoni jest wysuszona, wzrasta ryzyko jej uszkodzenia, a to otwarta brama dla różnego rodzaju drobnoustrojów. Mając to wszystko na uwadze, każdy rodzic powinien zdecydować się na zakup mydła najwyższej jakości, aby każdorazowo zagwarantować swojemu dziecku kompleksową pielęgnację skóry dłoni.