Mobilność jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotna – zarówno dla osób fizycznych, pragnących skutecznie realizować swoje prywatne sprawy, jak też dla właścicieli firm, którzy muszą być terminowi, by osiągać cele biznesowe. Dla jednych i drugich sposobem na osiągnięcie mobilności jest najem długoterminowy, który pozwoli Ci korzystać z nowoczesnego pojazdu przez określony czas – daje to wiele możliwości i korzyści. Jakich? Sprawdźmy!

Najem długoterminowy – czym jest?

Najem długoterminowy to usługa świadczona przez wypożyczalnię samochodów, która udostępnia klientom prywatnym oraz firmowym pojazdy renomowanych producentów na okres kilku, a często i kilkunastu miesięcy. Wynajem samochodu jest możliwy za z góry określoną opłatą – np. 500 zł brutto miesięcznie, choć oczywiście kwota ta może być niższa lub wyższa, w zależności od modelu pojazdu, z którego zechcesz skorzystać. Klient ma również możliwość wyboru jednego z kilku pakietów, w ramach których może zdecydować się na dodatkowe udogodnienia, takie jak np. pełny bak paliwa, kompleksowe ubezpieczenie pojazdu czy większy limit przejechanych kilometrów.

Długoterminowy wynajem samochodów jest rozwiązaniem, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem – zarówno wśród osób fizycznych, jak również właścicieli firm. Wynika to z faktu, że zapewnia pełną mobilność i jest często bardziej korzystną oraz pozwalającą zoptymalizować koszty alternatywą dla kupna nowego samochodu.

Wynajem aut długoterminowy to:

  • możliwość korzystania z nowoczesnych, fabrycznie nowych samochodów, które wyprodukowane zostały przez uznaną przez kierowców markę,
  • koszt miesięczny wynajmu, dostosowany do potrzeb i możliwości finansowych wynajmującego, a także możliwość skorzystania z pakietu usług, wchodzących w skład oferty,
  • możliwość najmu długoterminowego samochodu w dowolnym celu – zarówno przez osoby prywatne, jak i biznesowe,
  • wysoki limit kilometrów, który pozwala na korzystanie z pojazdu niemal bez ograniczeń,
  • możliwość przedłużenia usługi i dalszego korzystania z wynajmowanego pojazdu lub… zamiany go na inny.

Dlaczego najem długoterminowy jest tak popularny?

Przede wszystkim dlatego, że – dzięki większemu wsparciu wypożyczalni aut, a także atrakcyjniejszym cenom – jest rozwiązaniem korzystniejszym nawet od leasingu auta, z którego tak gremialnie korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy. Stawiając na wynajem samochodu, nie musisz decydować się na jego wykupienie na koniec umowy, a także dostajesz pełne wsparcie od wypożyczalni, np. w zakresie zarządzanie szkodami czy możliwości skorzystania z pojazdu zastępczego. No i płacisz mniej, co zwykle jest propozycją kuszącą i umożliwiającą zoptymalizowanie kosztów – niezależnie od tego, czy mówimy o domowym budżecie, czy też kosztach firmowych.

Grunt to znaleźć nowoczesną wypożyczalnię!

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych to usługa, która cieszy się rosnącą popularnością również z tego powodu, że na rynku funkcjonuje coraz więcej profesjonalnych, nowoczesnych firm, które są w stanie zapewnić bardzo wysoką jakość usług. Jednak nie wszystkie będą dla Ciebie w stu procentach satysfakcjonujące, dlatego też chcąc wybrać prawidłowo, sprawdź m.in.:

  • czy firma posiada nowoczesną i rozbudowaną flotę samochodów oraz czy oferuje Ci pojazdy fabrycznie nowe, które będą gwarancją komfortowej i bezpiecznej jazdy,
  • czy firma posiada elastyczną ofertę, np. umożliwiając Ci wyjazdy zagraniczne albo indywidualne zwiększenie limitu kilometrów,
  • czy firma pozwala na rezerwację pojazdu online i dokładne zapoznanie się z warunkami współpracy za pośrednictwem strony internetowej,
  • jakie są opinie o danej firmie – to właśnie dzięki spostrzeżeniom i doświadczeniom wcześniejszych klientów, zyskasz pewność tego, że skorzystasz z usług profesjonalnej firmy.