Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów dotyczących urody. Zabieg ten jest popularny u kobiet, które są posiadaczkami gęstychbrwi jest przede wszystkim skuteczną metodą na ujarzmienie niesfornych włosków. Niekiedy włoski rosną w różnych kierunkach i z tym problemem panie muszą sobie poradzić, dlatego decydują się na laminowanie brwi.

Z jakich etapów składa się laminowanie brwi?

Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie brwi i w dalszej kolejności na brwi nakłada się odpowiedni aktywator z tak zwanym kwasem tioglikolowym. Kolejnym etapem jest powleczenie brwi odpowiednią keratyną. Jest to naturalna substancja, która działa pielęgnacyjnie. O tym warto wiedzieć. Na samym końcu zabiegu nakładami na łuk brwiowe dodatkowe substancje pielęgnujące. W trakcie zabiegu można jeszcze zastosować hennę brwi czyli ich przyciemnianie aby były bardziej wyraziste. Otóż, laminacja brwi powinna być wykonywana tylko i wyłącznie w gabinecie kosmetycznym. Wynika to za tego, że niezwykle istotna jest odpowiednia aplikacja poszczególnych preparatów używanych w całym zabiegu.