W momencie kiedy mamy niespodziewane problemy zdrowotne lub cierpimy na choroby przewlekłe takie jak zapalenie stawów czy toczeń układowy musimy być pod stałą kontrolą specjalisty takiego jak reumatolog kraków na swoim terenie posiada specjalistyczne placówki, które zajmują się kompleksową diagnostyką i skutecznym leczeniem.  Centrum Medyczne Linden zatrudnia specjalistów w ramach specjalizacji takich jak onkologia, proktologia, reumatologia, dermatologia, laryngologia, alergologia, diabetologia, neurologia, kardiologia, ginekologia, urologia, gastroenterologia, pediatria czy choroby metaboliczne.  W Centrum Medycznym prowadzone są również badania kliniczne na grupie pacjentów ochotników.  W składzie zespołu badawczego znajdują się specjaliści z zakresu urologii, hematologii, ortopedii, ginekologii, kardiologii, angiologii, jak również pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem w badaniach klinicznych. Dzięki  takim badaniom możliwe jest odkrywanie nowych leków, które mogą przedłużyć życie wielu pacjentów na całym świecie.  Wszystkie badania kliniczne odbywające się w Centrum Medycznym Linden spełniają rygorystyczne wymogi jakości i bezpieczeństwa  zgodnie z założeniami dobrej praktyki klinicznej, jak również z polskimi przepisami prawnymi.

Badania kliniczne, reumatolog Kraków

Mimo tego, że wiele osób boi się konsekwencji związanych z badaniami klinicznymi to część pacjentów podejmuje się udziału w badaniach.  Jednak nie każdy ochotnik może wziąć udział w tego typu testach.  Wykorzystywane są kryteria włączenia i wykluczenia, które stwierdzają czy pacjent może przystąpić do udziału w badaniach klinicznych.  Kryteria włączenia zawierają spis czynników pozwalających ochotnikowi na przystąpienie do udziału w badaniach. Kryteria wykluczenia zawierają czynniki dyskwalifikujące kandydata do udziału w badaniu ze względu na wiek, płeć, przebyte choroby czy zastosowane leczenie.  Przed przystąpieniem do  badań pacjent ochotnik poddawany jest rzetelnej analizie pod okiem lekarza prowadzącego badania.  Wszystkie badania wykonywane w Centrum Medycznym Linden  są prowadzone według precyzyjnych wytycznych. Najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta, dlatego podczas prowadzenia badań jest on nieustannie monitorowany.  Badania kliniczne odbywają się w czterech fazach, każda z nich charakteryzuje się odmienną liczba uczestników, charakterem i jej celem. Badania kliniczne prowadzone są w sposób rzetelny i skrupulatny, ponieważ najważniejsze jest to, aby uzyskane dane były wiarygodne i dokładne.  Nowy lek   musi być bezpieczny dla zdrowia i życia pacjentów. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie rzetelnych i szczegółowych badań.  Każdy uczestnik badania jest informowany o możliwych skutkach ubocznych.  Jednak doświadczenie personelu Centrum Medycznego Linden gwarantuję, że wystąpienie jakikolwiek skutków ubocznych jest minimalne.  Nieustanne postępy w medycynie zawdzięczamy przede wszystkim badaniom klinicznym i pacjentom, którzy zdecydowali się na udział w tego typu testach. W Centrum Medycznym Linden pracują lekarze urolodzy, kardiolodzy czy reumatolodzy z Krakowa, którzy podchodzą z troską i empatią do każdego pacjenta.