Wady zgryzu to problem wielu osób. Na szczęście można skutecznie je leczyć za pomocą aparatów ortodontycznych, które gwarantują świetne efekty nawet przy początkowo dużych problemach ze zgryzem. W jakiej cenie znajdziemy aparaty na zęby w Warszawie?

Aparat na zęby – jakie opcje są dostępne?

Nierówne zęby mogą być przyczyną wad wymowy lub problemów z codziennym funkcjonowaniem, najczęściej jednak są po prostu kompleksem osoby, która je posiada. Leczenie wad zgryzu opiera się przede wszystkim na specjalnych aparatach ortodontycznych, które za pomocą nacisku wymuszają na zębach zmianę pozycji w pożądane miejsca. Aparat na zęby cena Warszawa jest dostępny w kilku opcjach – najczęściej wybierane to wersja metalowa, porcelanowa lub kryształowa.

Poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim materiałami, z jakich są wykonane. Najpopularniejszy jest klasyczny aparat na zęby metalowy, w którym zamki – czyli specjalne elementy przytwierdzane do zębów, pozwalające na zamocowanie łuku ortodontycznego – są wykonane z metalu. W związku z tym są bardzo widoczne, ale za to skuteczne i najtańsze wśród dostępnych wersji.

Wyróżniamy także aparaty estetyczne, które są o wiele mniej widoczne na zębach dzięki wykorzystanym w nich materiałom. Aparat na zęby porcelanowy ma zamki wykonane z porcelany, natomiast kryształowy – z szafiru. Poleca się je szczególnie osobom, które chcą, by ich leczenie ortodontyczne było bardziej dyskretne, a estetyka uśmiechu – zachowana na wysokim poziomie.

Jaka jest cena aparatu na zęby w Warszawie?

Cena aparatu na zęby w Warszawie jest zależna przede wszystkim od modelu, jaki dla siebie wybierzemy – dostępne są opcje droższe i tańsze, w zależności od zastosowanego w nich materiału.

Cena aparatu na zęby metalowego zaczyna się już od 2 tysięcy złotych za łuk – jest to najtańsze rozwiązanie, wciąż bardzo popularne ze względu na jego dostępność.

Cena aparatu na zęby porcelanowego to już od 2,5 do 3 tysięcy złotych za łuk – jest to aparat estetyczny, z zamkami dopasowanymi kolorystycznie do koloru zębów, dzięki czemu jest naprawdę mało widoczny.

Cena aparatu na zęby kryształowego to około 2700 zł za łuk – jest to również model estetyczny, którego przezroczyste, szafirowe zamki są również mało widoczne na zębach.

Który aparat ortodontyczny wybrać?

Wybór aparatu ortodontycznego to indywidualna kwestia. Model metalowy, porcelanowy oraz kryształowy działają tak samo – w każdym przypadku jest to aparat stały, który nosi się w zależności od zaawansowania wady zgryzu ok. 2-3 lat. Zasada ich działania jest taka sama, a różni je jedynie aspekt estetyczny.

Jeśli cena aparatu na zęby w Warszawie ma dla nas spore znaczenie, najtańszym rozwiązaniem jest model metalowy. Zapewnia on skuteczne leczenie, a przy tym ze względu na jego popularność nie przyciąga on już spojrzeń i wielu osobom podoba się efekt, jaki uzyskuje się po jego założeniu na zębach. Jeśli większą rolę gra dla nas natomiast estetyka i nie chcemy, by nasze leczenie ortodontyczne rzucało się w oczy, lepszym wyborem będzie aparat porcelanowy lub kryształowy.

Czy warto zdecydować się na leczenie aparatem ortodontycznym?

Aparat na zęby to bardzo popularne rozwiązanie, jeśli chodzi o leczenie wad zgryzu. Z jego pomocą można wyrównać zęby nawet w przy zaawansowanych wadach – leczenie jest długotrwałe, ale przy tym bardzo skuteczne i zapewniające świetne efekty na stałe.

Choć do noszenia aparatu ortodontycznego trzeba się na początku przyzwyczaić, szybko przestaje on przeszkadzać i nie utrudnia codziennego życia. Warto jedynie pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej, aby podczas leczenia nie pogorszył się stan zębów. Konieczne będą także regularne wizyty u ortodonty, najczęściej wymagane raz w miesiącu – lekarz reguluje podczas nich aparat, aby leczenie mogło postępować we właściwym tempie oraz kontroluje cały proces. Dzięki temu można w możliwie jak najszybszym czasie zyskać idealnie równe zęby i piękny uśmiech.